Na bratislavskom letisku pristálo v noci lietadlo so Slovákmi z USA

NETKY.SK • 27 Marec 2020, 09:44 • 2 min
Na bratislavskom letisku pristálo v noci lietadlo so Slovákmi z USA

BRATISLAVA - V piatok v noci po 3.00 h pristálo na Letisku M. R. Štefánika v Bratislave lietadlo, ktoré priviezlo Slovákov z Washingtonu. Je to v poradí tretí repatriačný prílet do Bratislavy od zákazu civilných letov.

Otvoriť časovú os

slovakia

left justify in out

V pláne je dokopy sedem letov 

Prvé dva repatriačné lety prišli z Londýnadnes je ešte v pláne jeden odlet do nórskeho Osla, v nedeľu odlet do Štokholmu a prílet z neho. Od zákazu civilných letov, teda od 13. marca, sa zatiaľ realizovalo alebo sa plánuje celkovo sedem repatriačných letov. Ide o prílety z Veľkej Británie a odlet do nej, prílety z USA či zo Švédska a o odlet nórskych občanov do ich krajiny.

 

img

 

Opatrenia po pristátí

"Cestujúci, ktorí priletia na Slovensko, sú priamo z letiskovej plochy po absolvovaní pasovej/hraničnej kontroly a vyzdvihnutí batožiny prepravení do určených zariadení Ministerstva vnútra SR, kde sú im vykonané testy na ochorenie COVID-19." 

 

"Po negatívnych výsledkov sú prepustení do domácej karantény, kde zotrvajú celkovo od príletu spolu 14 dní," vysvetlila hovorkyňa letiska Veronika Ševčíková. Zákaz civilných letov z bratislavského letiska platil pôvodne do 7.00 h dňa 27. marca, rezort dopravy zákaz predĺžil o ďalších 14 dní, teda minimálne do 10. apríla.

 

img

 

"V období zákazu letov, od 13. do 27. marca vrátane, bolo z/do Letiska M. R. Štefánika pôvodne plánovaných 15 charterových a 396 pravidelných letov, ktoré museli byť zrušené," uviedla Ševčíková.

 

Dopravcovia zrušili lety

Zároveň dopravcovia RyanairPobeda zrušili všetky aprílové lety z Bratislavy. Pobeda zabezpečuje lety medzi Bratislavou a Moskvou, Ruská federácia však zakázala vstup do krajiny pre všetkých cudzincov do 1. mája. "Cestujúci, ktorých lety boli z dôvodu zákazov civilných letov zrušené, boli alebo budú informovaní leteckou spoločnosťou e-mailom či SMS správou o ďalšom postupe. Spravidla je im ponúknutá možnosť vrátenia ceny za letenku, alebo zmena rezervácie letu na iný dátum v budúcnosti či do inej destinácie," dodala hovorkyňa.

 

img

 

V období od 13. do 26. marca odbavilo bratislavské letisko spolu 243 letov. "Sú medzi nimi zarátané lety všeobecného letectva (súkromné lety), nákladné lety, premiestňovacie lety lietadiel, záchranárske lety, repatriačné lety, štátne lety či technické lety," dodala Ševčíková.

 

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies