Na Bratislavskom hrade pribudne bronzové súsošie sv. Cyrila, Metoda a Gorazda

NETKY.SK • 15 Jún 2023, 08:30 • 2 min
Na Bratislavskom hrade pribudne bronzové súsošie sv. Cyrila, Metoda a Gorazda

BRATISLAVA - V areáli Bratislavského hradu pribudne viac ako štvormetrové bronzové súsošie sv. Cyrila, Metoda a Gorazda. Súsošie má byť odhalené a posvätené 15. septembra pri príležitosti druhého výročia návštevy pápeža Františka na Slovensku.

slovakia

left justify in out

V areáli Bratislavského hradu pribudne viac ako štvormetrové bronzové súsošie sv. Cyrila, Metoda a Gorazda. Občanom Slovenska ho darovala Konferencia biskupov SlovenskaInštalácia sa má uskutočniť v nasledujúcich týždňoch, súsošie má byť odhalené 15. septembra. TASR o tom informoval odbor komunikácie s médiami a verejnosťou Kancelárie Národnej rady (NR) SR.

 

Projekt pôvodne pripravila katolícka cirkev k 1150. výročiu príchodu vierozvestcov na naše územie, a to ešte v roku 2012. Pre nesúhlasné stanovisko vtedajšieho vedenia hlavného mesta sa však nerealizoval. Následne ho cirkev v roku 2021 v súvislosti s návštevou pápeža Františka ponúkla predsedovi NR SR Borisovi Kollárovi (Sme rodina), ktorý ho prijal. Model súsošia bol zároveň predstavený aj samotnému pápežovi. "Keďže sa Svätému Otcovi pripravený projekt páčil, tomuto zámeru udelil aj pápežské požehnanie," priblížil odbor komunikácie.

 

Kancelária NR SR začala v stredu (14. 6.) s inštaláciou súsošia v priestoroch Východnej terasy Bratislavského hradu. Práce by pokračovať počas nasledujúcich týždňov. Súsošie má byť odhalené a posvätené 15. septembra pri príležitosti druhého výročia návštevy pápeža Františka na Slovensku.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies