Musk predal akcie Tesly v hodnote 8,5 miliardy USD

NETKY.SK • 30 Apríl 2022, 09:00 • 2 min
Musk predal akcie Tesly v hodnote 8,5 miliardy USD

SAN FRANCISCO – Šéf spoločnosti Tesla Elon Musk predal akcie výrobcu elektromobilov v hodnote 8,5 miliardy USD (8,06 miliardy eur). Ukázali to záznamy z burzy cenných papieroch v USA. Cieľom je pravdepodobne získať financie na plánovanú kúpu spoločnosti Twitter.

slovakia

left justify in out

Podľa hlásení zo štvrtka a piatka Musk tento týždeň predal približne 9,6 milióna akcií, čo zodpovedá 5,6 % z jeho podielu v spoločnosti Tesla. Zatiaľ nie je jasné, či ide o hlásenia o všetkých nedávnych predajoch akcií Tesly, ktoré vlastní. Tesla na žiadosť o komentár neodpovedala. K predaju došlo po tom, čo Musk v pondelok (25. 4.) uzavrel dohodu o kúpe sociálnej siete Twitter za 44 miliárd USD v hotovosti. Získa tak kontrolu nad platformou, ktorú používajú milióny ľudí vrátane svetových lídrov.

 

 

Musk je podľa časopisu Forbes najbohatším človekom na svete. Ale väčšinu jeho majetku tvoria akcie. Nie je tak jasné, kde chce vziať hotovosť. Niektorí obchodníci vyjadrili tento týždeň obavy, že Musk môže mať problém zohnať dostatok hotovosti a mohol by od obchodu odstúpiť.

 

Možno vás zaujme: AKTUALIZÁCIA: Elon Musk kúpi Twitter za približne 44 miliárd USDtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Johny domansky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies