Musíme urobiť všetko pre to, aby nám medici neodchádzali z krajiny

NETKY.SK • 17 Február 2022, 20:18 • 2 min
Musíme urobiť všetko pre to, aby nám medici neodchádzali z krajiny

BRATISLAVA – Slovensko by malo urobiť všetko pre to, aby nemali študenti medicíny dôvod odísť do zahraničia. Personálna stabilizácia zdravotníctva a jeho doplnenie je preto jednou z najdôležitejších priorít. Uviedla to prezidentka Zuzana Čaputová na sociálnej sieti po návšteve Lekárskej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave.

slovakia

left justify in out

Na Slovensku najviac absolventov odchádza do zahraničia z fakúlt medicíny. „Už teraz nám chýba 3 000 lekárov, mnohí z nich sú extrémne vyťažení a po dvoch rokoch pandémie aj veľmi vyčerpaní. Práve preto si nemôžeme dovoliť hazardovať s potenciálom nastupujúcej generácie a musíme urobiť všetko pre to, aby sa mohli realizovať na Slovensku a nemuseli obetovať rodinné a priateľské väzby, ktoré tu majú,“ hovorí prezidentka.

 

img

 

Podľa študentov medicíny je dôležitá úroveň pracovného prostredia, prístup k modernejšiemu vybaveniu, novým medicínskym postupom, dôstojné podmienky pre pacientov a primerané finančné ohodnotenie. Preto treba pri realizácii reformy nemocníc a rozhodovaní o platoch dôležité myslieť aj na odkazy budúcich mladých zdravotníkov, skonštatovala hlava štátu.

 

Možno vás zaujme: Zo súdnej mapy ide do 2. čítania iba návrh o okresných súdochtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Johny domansky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies