Moskva odmietla tvrdenia Kyjeva o zapletení Surkova do streľby na Majdane

NETKY.SK • 20 Február 2015, 18:33 • 2 min
Moskva odmietla tvrdenia Kyjeva o zapletení Surkova do streľby na Majdane

MOSKVA - Dnešné tvrdenie Kyjeva, že poradca ruského prezidenta Vladislav Surkov riadil "skupiny zahraničných ostreľovačov", ktorí zabili pred rokom na Majdane desiatky ľudí, sú absurdné, reagoval hovorca ruského ministerstva zahraničných vecí Alexandr Lukaševič.

slovakia

left justify in out

"Medzinárodné spoločenstvo stále trvá na tom, aby ukrajinské úrady vykonali komplexné vyšetrovanie streľby do ľudí na Majdane a čaká na odpoveď na otázku, kam zmizli dôkazy, kto boli ľudia so zbraňami na Majdane zachytení kamerou, kto a prečo priniesli zbrane na Majdan a tak ďalej," citovala Lukaševiča agentúra TASS.
     

"Čakáme na vyšetrenie zločinu v Odese, kde boli zaživa upálení ľudia a kde sa tesne pred touto tragédiou konali tajné schôdzky zástupcov súčasných ukrajinských orgánov... Čakáme na vyšetrenie vraždy v kancelárii Strany regiónov, zastrelenia neozbrojených ľudí v Mariupole a ďalších zločinov... Takže ukrajinskí vyšetrovatelia a špeciálne služby majú čo robiť. Ale namiesto vyšetrovania holdujú šíreniu absolútneho nezmyslu hodného psychiatrickej liečebne," dodal Lukaševič.
     

O zapletení Vladislava Surkova do streľby na Majdane hovoril dnes ukrajinský prezident Petro Porošenko, podľa ktorého má polícia o tom dôkazy.
     

"Pred niekoľkými dňami mi šéf štátnej bezpečnosti povedal, že operatívci špeciálnych síl majú dôkaz, že poradca ruského prezidenta Vladislav Surkov organizoval skupiny zahraničných ostreľovačov na Majdane," citovala Porošenka agentúra Reuters.
     

Ukrajinský prezident sa takto vyjadril počas stretnutia s niektorými z príbuzných obetí streľby. K masakru vyše 100 ľudí došlo v priebehu troch dní v rámci protestov proti vtedajšiemu ukrajinskému prezidentovi Viktorovi Janukovyčovi.
     

Podľa agentúry DPA Porošenko povedal, že Janukovyč je hlavným vinníkom streľby.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies