Miro Žbirka dostal k narodeninám magický výlet a videoklip

NETKY.SK • 25 Október 2012, 12:29 • 2 min
Miro Žbirka dostal k narodeninám magický výlet a videoklip

Miro Žbirka dostal k narodeninám magický výlet a videoklip - Celebrity Svoje nedeľné okrúhle jubileum oslávil slovenský spevák Miro Žbirka v kruhu rodiny. Prostredníctvom telefonátov, sms a Facebooku mu ale zablahoželali aj fanúšikovia a priatelia.

slovakia

left justify in out

img

Svoje nedeľné okrúhle jubileum oslávil slovenský spevák Miro Žbirka v kruhu rodiny. Prostredníctvom telefonátov, sms a Facebooku mu ale zablahoželali aj fanúšikovia a priatelia. Manželka Katka ho príjemne prekvapila darčekom v podobe magického výletu. Ten mohol Meky absolvovať hneď doma, pretože išlo o nové remastrované vydanie kultového beatlesáckeho filmu Magical Mystery Tour (1967). O príjemné prekvapenie sa postaral aj zvukový majster Sam Okell, ktorý s Mekym v londýnskom Abbey Road nahrával piesne In The Sun a Love Shines. K Happy Birthday pridal Mekymu aj otázku, ako je spokojný s novým zvukom v spomínanom filme, ktorý spolu s Gillesom Martinom remastroval. "Veľmi ma to potešilo a vytvorilo sa tak zvláštne prepojenie medzi mojimi narodeninovými darmi,” dodal oslávenec.

V deň hudobníkových 60. narodenín mal premiéru aj videoklip k piesni Love Shines, ktorý nakrútil s režisérom Davidom Beránkom v štúdiách Abbey Road. Dnes v Prahe a 14. novembra v Bratislave sa uskutočnia krsty boxu 15 CD a knihy Co bolí to přebolí. Žbirkov Complete Box obsahuje 15 CD v špeciálnych vintage obaloch - dvanásť štúdioviek, nahrávku Symphonic album so siedmimi novými inštrumentálnymi verziami skladieb, bonusové CD s raritami a singel Made in Abbey Road obsahujúci nové piesne Love Shines a In The Sun. Kolekcia prináša aj jednu zaujímavú novinku - obsahuje špeciálny QR kód, ktorý po načítaní smartfónon jeho majiteľa presmeruje na stránku s kompletnými informáciami a textami. 

Miro Žbirka koncom roka odohrá špeciálny koncert so symfonickým orchestrom, svojou kapelou a mnohými hosťami. Vystúpia napríklad Backwards, ktorí Mekymu dajú darček v podobe koncertného setu The Beatles, Moravská filharmonie Olomouc a ďalší hostia, ktorých mená zatiaľ nie sú známe. Najväčšie hity predstaví v tradičnom, symfonickom, rockovom i akustickom prevedení. Decembrový narodeninový koncert bude jediným exkluzívnym koncertom na Slovensku. Lístky na vystúpenie Miro Žbirka - Happy Birthday, ktoré sa uskutoční 5. decembra v bratislavskej Slovnaft aréne, sa predávajú v sieti Ticketportal.sk od 19 eur. 

Zdroj: SITAtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies