Ministerstvo zdravotníctva diskutuje o dĺžke platnosti COVID passov

NETKY.SK • 5 November 2021, 08:07 • 2 min
Ministerstvo zdravotníctva diskutuje o dĺžke platnosti COVID passov

BRATISLAVA - Platnosť COVID passu na Slovensku je aktuálne 12 mesiacov. Aktuálnou sa stala otázka, ako tretia dávka vakcíny proti ochoreniu COVID-19 predĺži jeho platnosť.

Otvoriť časovú os

slovakia

left justify in out

Ministerstvo zdravotníctva uviedlo, že táto problematika je predmetom diskusie na medzinárodnej úrovni. "Faktom je, že v Európskej únii nie je dnes jednotne definovaný časový rámec pre členské krajiny na platnosť COVID passu, a preto sa tieto lehoty v jednotlivých krajinách líšia," povedala hovorkyňa rezortu zdravotníctva Zuzana Eliášová.

 

img

 

Prečítajte si: Situácia na Slovensku sa extrémne zhoršuje!

 

Slováci môžu žiadať a používať digitálne COVID preukazy Európskej únie (EÚ) od 30. júna. Požiadať o ne sa dá cez internet a uložiť ich do štátnej aplikácie GreenPass, vydanej spoločnosťou Slovensko IT. Preukazy sú vydávané v súlade s technickou špecifikáciou a nariadením EÚ tak, aby mohli byť akceptované a overené v tzv. "rámci dôvery", v ktorom sú zapojené všetky členské štáty EÚ.

 

Možno vás zaujme: Lockdown počas Vianoc? Lengvarský nič nevylučuje!

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristýna Peštová
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies