Trenčianske domácnosti môžu získať bezplatne 200 litrov certifikovaného kompostu

NETKY.SK • 5 Marec 2023, 18:00 • 2 min
Trenčianske domácnosti môžu získať bezplatne 200 litrov certifikovaného kompostu

Trenčín - Každá domácnosť v Trenčíne, ktorá platí poplatky za odvoz komunálneho odpadu, má bezplatne nárok na 200 litrov certifikovaného kompostu ročne z trenčianskej kompostárne.

slovakia

left justify in out

Informovala o tom špecialistka na životné prostredie trenčianskej radnice Zuzana Čachová. Podľa spoločnosti Marius Pedersen, ktorá kompost v Trenčíne bioodpadu vyrába zo separovaného biodpadu, má trenčiansky kompost hodnotu pH viac ako osem. Jeho pravidelným pridávaním do pôdy je možné zvýšiť podiel organických látok a živín. "Je zdrojom dusíka, fosforu, draslíka, horčíka, vápnika a stopových prvkov. Vhodný je na hnojenie záhrad, ovocných sadov, pri výsadbe stromov, okrasných drevín a trvaliek, pri zakladaní a pestovaní trávnikov. Pre alkalické hodnoty pH však nie je vhodný na výsadbu a hnojenie kyslomilných rastlín, ako sú čučoriedky, azalky či hortenzie," uvádza spoločnosť. Záujemcovia o kompost sa podľa Čachovej musia zaregistrovať pomocou elektronického formuláru na webovej stránke mesta. Registrovať sa treba do stredy aktuálneho týždňa, prevzatie kompostu bude možné vo štvrtok alebo v piatok nasledujúci týždeň, po spracovaní a kontrole údajov. V prípade záujmu o väčšie množstvo kompostu je možné si ho kúpiť od spoločnosti. Radnica pomôže s registráciou v klientskom centre na mestskom úrade. 



twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Peter Vince
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies