Ministerstvo školstva zadotuje letné školy. Na tento účel vyčlení takmer pol milióna eur

NETKY.SK • 7 Máj 2021, 11:43 • 2 min
Ministerstvo školstva zadotuje letné školy. Na tento účel vyčlení takmer pol milióna eur

BRATISLAVA – Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR na „letné školy“, ktoré majú pomôcť upevniť poznatky a pripraviť žiakov na nasledujúci rok, vyčlení 422 500 eur.

slovakia

left justify in out

  • aktualizované 7. apríla 12:54

Informoval o tom na tlačovej konferencii šéf rezortu Branislav Gröhling (SaS). Letné školy, ktoré budú pre školy aj žiakov dobrovoľné, by sa mali konať od 9. do 27. augustaDo programu sa budú môcť zapojiť tento rok aj stredné odborné školy. Podotkol, že minulý rok sa do programu zapojilo 244 škôl.

 

Maximálna výška dotácie je 8-tisíc eur

Gröhling priblížil, že školy môžu žiadať o preplatenie každého týždňa letnej školy. Odmena by mala byť pritom vyššia ako minulý rok. Finančný príspevok škola môže na zaplatenie ľudí, ktorí sa budú žiakom venovať, učebných pomôcok a tiež na stravu a dopravu pre žiakov. Suma sa bude odvíjať od počtu žiakov v škole, maximálna suma pre najväčšie školy bude 8-tisíc eur.

Budú stanovené dva moduly, krátky a dlhý týždeň. Ministerstvo pošle 600 eur za krátky týždeň, ktorý predstavuje päť hodín denne od pondelka do piatka.

 

Za dlhý týždeň, v ktorom sa bude vyučovať šesť až osem hodín denne od pondelka do piatka, rezort zaplatí tisíc eur. Pre prax bude krátky cyklus na stredných odborných škôl trvať dva týždne s dotáciou tisíc eur a dlhší cyklus bude trvať tri týždne s dotáciou 1 500 eur.

 

Cieľom je žiakov doučiť a preopakovať zameškané učivo
Letné školy môže zriaďovateľ zorganizovať aj v spolupráci s neziskovým sektorom či komunitnými centrami. Bližšie informácie, ako aj text výzvy poskytne ministerstvo na svojom webe budúci týždeň.

 

„Verím, že sa zapojí čo najviac škôl a takouto formou pomôžeme nielen deťom zo sociálne znevýhodneného prostredia, ale aj deťom slobodných rodičov, rodičov pracujúcich v nemocniciach a inej kritickej infraštruktúre, deťom samoživiteľov, ale aj deťom, ktoré si jednoducho chcú zopakovať učivo a pripraviť sa na nový školský rok,“ povedal Gröhling.

 

Očkovanie učiteľov
Učitelia, ktorí sa nemohli zo zdravotných dôvodov zaočkovať začiatkom roka, budú tak môcť urobiť na budúci týždeň. Záujemcovia dostanú vakcínu od spoločnosti Pfizer/BioNTech.

 

Minister dodal, že očkovanie sa uskutoční zatiaľ pilotne iba v jednom bratislavskom očkovacom centre. Očkovanie však plánujú rozšíriť aj do ďalších miest.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katarina Zakova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies