Kanada má jasný cieľ, do konca septembra chce proti COVID-19 zaočkovať všetkých obyvateľov

NETKY.SK • 12 Máj 2021, 11:30 • 2 min
Kanada má jasný cieľ, do konca septembra chce proti COVID-19 zaočkovať všetkých obyvateľov

OTTAWA - Takmer 50 percent dospelej populácie v Kanade už dostalo aspoň jednu dávku vakcíny proti ochoreniu COVID-19. Informoval o tom kanadský premiér Justin Trudeau.

slovakia

left justify in out

Dodal, že do leta bude mať Kanada dostatok vakcín na to, aby všetci obyvatelia mohli dostať prvú dávku očkovacej látky a do septembra bude mať krajina vakcíny na úplnú vakcináciu celej populácie. Trudeau uviedol, že leto s jednou dávkou vakcíny nasmeruje krajinu k jeseni s dvomi dávkami a Kanaďania budú môcť hovoriť o návrate do škôl, do práce a k normálnejšej situácii.

 

img


Najväčšia kanadská provincia, Ontário, však oznámila, že zastaví podávanie prvej dávky očkovacej látky firmy AstraZeneca pre obavy krvných zrazenín. Hlavný zdravotnícky predstaviteľ provincie David Williams uviedol, že ide o rozhodnutie vyplývajúce z opatrnosti. V Kanade potvrdili 12 prípadov zriedkavých krvných zrazenín po podaní viac ako dvoch miliónov dávok vakcíny AstraZeneca a tri ženy zomreli.

 

img

 

2 dávky, rozdielne spoločnosti
Zdravotnícki predstavitelia provincie Ontário čakajú na výsledky klinických testov z Veľkej Británie, ktoré by mali odpovedať, či druhá dávka vakcíny môže byť odlišná. To by umožnilo ľuďom, ktorí dostali ako prvú dávku vakcínu AstraZeneca, podávať ako druhú dávku očkovaciu látku spoločností Pfizer alebo Moderna.

.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies