Ministerstvo odporúča Slovákom opustiť niektoré oblasti Ukrajiny

NETKY.SK • 21 Február 2022, 16:11 • 3 min
Ministerstvo odporúča Slovákom opustiť niektoré oblasti Ukrajiny

BRATISLAVA - Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR odporúča Slovákom na Ukrajine bezodkladne opustiť Doneckú, Luhanskú, Záporožskú a Chersonskú oblasť. Ako dôvod uviedlo zhoršujúcu sa bezpečnostnú situáciu.

slovakia

left justify in out

Rezort diplomacie súčasne odporúča využiť možnosť dobrovoľnej registrácie pred cestou do zahraničia alebo v aplikácii Svetobežka.

 

img

 

Rezort diplomacie neodporúča cestovať na Ukrajinu bez ohľadu na účel cesty. Prednedávnom rozhodol aj o stiahnutí rodinných príslušníkov vyslaných zamestnancov na Zastupiteľskom úrade SR v Kyjeve a Generálnom konzuláte SR v Užhorode.

 

Prečítajte si tiež: Ukrajinský sabotér sa odpálil pri pokuse umiestniť výbušniny v Donecku

 

Rusko v oblastiach neďaleko ukrajinských hraníc zhromaždilo podľa západných predstaviteľov okolo 150 000 vojakov, čo vyvolalo obavy z možnej invázie do susednej krajiny. Moskva takéto zámery popiera, žiada však od USA a NATO bezpečnostné záruky vrátane prísľubu, že Ukrajina nikdy nevstúpi do Severoatlantickej aliancie a NATO stiahne svoje vojenské sily z východnej Európy.

 

img

 

Možno vás zaujme: Rusko nevytvorilo pri hranici úderné skupiny, preto nemožno hovoriť o totálnom útoku

 

 
twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Lukas Dedik
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies