Ministerstvo chce vypustiť povinnú preventívnu prehliadku u zubára

NETKY.SK • 9 December 2021, 13:06 • 3 min
Ministerstvo chce vypustiť povinnú preventívnu prehliadku u zubára

BRATISLAVA - Členovia Slovenskej komory zubných lekárov (SKZL) sa obávajú koncoročného náporu na ambulancie pre povinnosť absolvovať prehliadku, aby si pacienti v budúcom roku nemuseli hradiť ošetrenie zubov z vlastného vrecka.

slovakia

left justify in out

Ako pre TASR potvrdila hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR Zuzana Eliášová, rezort v súvislosti s vypustením povinnosti absolvovať prehliadku u zubára pripravil pozmeňujúci návrh, ktorý ešte musí prejsť legislatívnym procesom v Národnej rade (NR) SR.

 

img

 

MZ SR hovorí, že pozorne vyhodnocovalo situáciu. Prevenciu u zubného lekára považuje za dôležité úkony v rámci preventívnej ochrany zdravia. Z dôvodu vážnej pandemickej situácie však vyhodnotil, že odpustenie preventívnej prehliadky v kontexte súvislosti garancie následného preplácania úkonov, respektíve ich časti, z verejného zdravotného poistenia v ďalšom roku navrhne aj tento rok.

 

Prečítajte si tiež: ZDRAVIE Kúpeľná liečba na Slovensku v čase lockdownu. Ako funguje?

 

Zo štatistiky Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI) vyplýva, že preventívnu prehliadku u zubného lekára absolvovalo vlani 41 percent Slovákov. Následné ošetrenie chrupu po prehliadke potrebovalo 66 percent z nich. Medziročne poklesla návštevnosť ambulancií o 18,05 percenta.

 

img

 

Možno vás zaujme: Pre pandémiu covidu vzrástol počet obetí malárie. Ako je to možné?
twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Lukas Dedik
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies