Ministerka kultúry SR M. Šimkovičová má záujem pokračovať v dobre naštartovanej spolupráci medzi Slovenskom a Slovinskom v oblasti kultúry a umenia

NETKY.SK • 1 Apríl 2024, 11:16 • 2 min
Ministerka kultúry SR M. Šimkovičová má záujem pokračovať v dobre naštartovanej spolupráci medzi Slovenskom a Slovinskom v oblasti kultúry a umenia

Ministerka kultúry SR Martina Šimkovičová podporuje spoluprácu medzi Slovenskom a Slovinskom v oblasti kultúry a umenia. Tá dlhodobo funguje dobre a je záujem na oboch stranách v nej pokračovať. Vyplýva to z dnešného stretnutia so slovinským veľvyslancom Stanislavom Raščanom na pôde rezortu kultúry.

slovakia

left justify in out

S ministerkou kultúry hovoril slovinský veľvyslanec aj o snahách Slovinska zabezpečiť výstavu významného maliara, ktorý obe krajiny spája – Ivana Žabotu v Slovenskej národnej galérii. Ministerka Šimkovičová mu v tomto smere prisľúbila podporu. „Urobím pre to maximum. Osobne mám totiž veľmi rada výtvarné umenie a privítam výstavu slovinského výtvarníka, ktorý mal k Slovensku blízky vzťah. Strávil tu časť svojho života a okrem portrétovania významných osobností slovenských dejín, akou je M. R. Štefánik rád maľoval aj našu tradičnú kultúru, vysvetlila.

Naše krajiny sú si v oblasti kultúry veľmi blízke. Dlhodobo funguje spolupráca medzi Maticou slovenskou a Slovinskou maticou a výborne sa nám tiež spolupracuje so Slovenským národným divadlom,“ uviedol slovinský veľvyslanec s tým, že osobnej je veľkým fanúšikom umeleckého súboru SĽUK.

Veľvyslanec Raščan tiež vyzdvihol dobre fungujúcu spoluprácu medzi Slovinskom a Slovenskom v oblasti baletu a divadla. Vyjadril sa, že by bol rád, ak by sa nadviazalo na spoluprácu z minulosti a aby sa opäť naštartovala spolupráca v oblasti vzájomného prezentovania filmov našich krajín, ktorá skončila v roku 2017.

  twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Sarah Horová
Zdroj/foto: MK, Ministerka kultúry SR Martina Šimkovičová so slovinským veľvyslancom Stanislavom Raščanom. (www.culture.gov.sk)
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies