Ministerka Kolíková sa ohradila voči útokom na mimovládne organizácie

NETKY.SK • 1 Február 2022, 10:50 • 2 min
Ministerka Kolíková sa ohradila voči útokom na mimovládne organizácie

BRATISLAVA - Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková zdôraznila, že mimovládky, ako aj mnohé iné združenia a spoločnosti, si zaslúžia v prvom rade poďakovanie za prácu, ktorú vykonávajú. V mnohých oblastiach podľa Kolíkovej suplujú štát a často robia nezastupiteľnú činnosť.

slovakia

left justify in out

Vláda schválila zo svojej rezervy 330-tisíc eur pre pastoračných asistentov v rómskych komunitách. Minister financií Igor Matovič po rokovaní vlády uviedol, že podpora pastoračných asistentov sa ukazuje „ako najefektívnejší spôsob práce s rómskou komunitou, keď to porovnám so stovkami miliónmi, ktoré rozkradli najmä bratislavské mimovládky“.

 

img

 

Kolíková sa podľa jej slov zdržala hlasovania o tomto bode na rokovaní vlády pre útoky na mimovládne organizácie.

 

img

 

„Každý, kto chce vedieť, z akých zdrojov sú financované a ako tieto prostriedky používajú, si informácie nájde, lebo transparentnosť je v tomto pomerne vysoká. Bola by som preto opatrnejšia a zdržanlivejšia pri takýchto vyhláseniach. Sú totiž aj vodou na mlyn kampani, ktorú voči mimovládkam dlhodobo vedú extrémisti,“ uzavrela Kolíková.

 

Prečítajte si: Slovensko chce rozvíjať susedské vzťahytwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristýna Peštová
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies