Herec známy ako Cliff z Dallasu navždy odišiel do hereckého neba

NETKY.SK • 25 Apríl 2019, 08:04 • 2 min
Herec známy ako Cliff z Dallasu navždy odišiel do hereckého neba

LOS ANGELES - Americký herec Ken Kercheval, ktorého preslávila najmä úloha v kultovom seriáli Dallas, vo veku 83 rokov zomrel.

slovakia

left justify in out

Agent Jeff Fisher sa vyjadril, že herec zomrel už počas nedele v meste Clinton v americkom štáte Indiana, kde sa aj narodil. Jeho rodina si však neželala, aby sa v médiách rozoberala príčina jeho smrti, preto sa rozhodli túto informáciu nezverejniť.

 

 

Ken Kercheval pochádza z mesta Wolcottville. Herectvo študoval najskôr v Indiane, potom aj v Kalifornii a New Yorku, odkiaľ jeho kroky smerovali priamo na Brodway. Tu stvárnil veľké množstvo divadelných postáv, pravidelne sa však objavoval aj v seriáloch.

 

 

Zrejme najväčšiu slávu však získal vďaka postave Cliffa Barnesa v obľúbenom seriáli Dallas, ktorý sa natáčal v rokoch 1978-1991. Tu stvárnil hlavného súpera intrigánskeho J. R. Ewinga v podaní Larryho Hagmana. Kercheval si taktiež zahral v pokračovaní Dallasu vysielanom v rokoch 2012-2014.

 

Seriál Dallas sa zapísal do histórie kinematografie ako jeden z najobľúbenejších seriálov všetkých čias. Vysielali ho nielen v USA, ale j v Európe, vrátane Slovenska.

 

img

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Karnisova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies