Minister Vlčan hovorí , že deti o dotované mlieko nesmú prísť

NETKY.SK • 18 Február 2023, 20:00 • 2 min
Minister Vlčan hovorí , že deti o dotované mlieko nesmú prísť

Bratislava - Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (MPRV SR) reagovalo na vzniknutú situáciu okolo oznamu, že časť školákov nedostane školské mlieko.

slovakia

left justify in out

Situáciu zanalyzovalo a konštatuje oneskorenú identifikáciu problému dodávateľom dotovaného mlieka, ktorým je spoločnosť RAJO. Spoločnosť RAJO školám oznámila, že vyčerpala prostriedky určené na Školský program mlieko po piatich mesiacoch a do vyriešenia situácie pozastavuje dodávky dotovaného mlieka pre školákov. Ide o takmer 218.000 detí, čo je 44 % zo všetkých zapojených školákov. MPRV SR víta zvýšený záujem detí o mlieko. Na strane druhej musí konštatovať, že spoločnosť RAJO tento záujem podcenila a nekomunikovala ho včas ani smerom k ministerstvu. RAJO je najväčším školským dodávateľom, pričom ostatní oprávnení dodávatelia spolu pokrývajú takmer 56 % detí zapojených do programu. "V rezorte sme našli ďalšie zdroje a situáciu vyriešili. Nechcem, aby 218 tisíc detí zostalo bez mliečnej desiaty. Mrzí ma, že sme sa o situácii dozvedeli v ten istý deň ako školy, mohli sme ju vyriešiť bez frustrácie verejnosti. Mrzí ma, že sa v tomto prípade vazalom stali deti. Chcem upokojiť školákov a ich rodičov a verejne sľubujem, že o svoje mlieko deti neprídu. Odmietam aj politizáciu celého problému, pretože náš rezort ani vláda nenesú za túto situáciu zodpovednosť," uvádza minister Samuel Vlčan. Takmer 100 %-né navýšenie pôvodnej alokácie na program školské mlieko bude celoplošné a dotkne sa aj ostatných dodávateľov v tomto programe. 



twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Peter Vince
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies