Minister Naď podal žalobu na Blahu a žiada odškodné

NETKY.SK • 21 Marec 2022, 08:46 • 2 min
Minister Naď podal žalobu na Blahu a žiada odškodné

Minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO) podal 17. marca na Okresnom súde Bratislava I žalobu na ochranu osobnosti proti poslancovi Ľubošovi Blahovi (Smer-SD).

slovakia

left justify in out

img

 

Ako vysvetlil šéf rezortu obrany vo svojom profile na sociálnej sieti, Blaha ho dlhodobo a opakovane verejne nazýva vlastizradcom a bez akýchkoľvek argumentov a dôkazov ho obviňuje zo spáchania obzvlášť závažného zločinu vlastizrady.

 

Naď zdôraznil, že poslanec to isté robí aj vo vzťahu k ďalším ústavným činiteľom. „Vlastizrada je jeden z najzávažnejších trestných činov, aké náš Trestný zákon pozná. Možno sa ho dopustiť rôznymi spôsobmi, medzi ktoré však nepatrí výkon ústavnej funkcie v rozpore s predstavami poslanca Blahu,“ uviedol Naď s tým, že rešpektuje právo každého človeka na slobodu prejavu a vecnú kritiku jeho činnosti.

 

img

 

Doplnil však, že v takýchto prípadoch je sloboda ohraničená. „Napríklad aj tým, že nikto, ani verejne činná osoba, nie je povinná strpieť verejné obvinenie zo spáchania trestnej činnosti,“ dodal. Minister obrany uviedol, že poslanec Blaha verejne obviňuje takmer každého svojho oponenta zo závažnej trestnej činnosti. Preto je podľa Naďa potrebné ho zastaviť alebo mu umožniť preukázať pravdivosť jeho tvrdení v súdnom konaní.

 

„Podanou žalobou sa domáham súdneho potvrdenia neoprávneného zásahu do mojej dobrej povesti, verejného ospravedlnenia a odstránenia z verejného priestoru všetkých statusov, videí a iných záznamov, v ktorých ma poslanec Blaha krivo obvinil z vlastizrady,“ uviedol. Zároveň bude žiadať súd, aby zaviazal Blahu v budúcnosti sa zdržať krivých obvinení na jeho adresu a domáhať sa aj priznania náhrady nemajetkovej ujmy vo výške 100-tisíc eur. Túto sumu chce Naď venovať obetiam ruskej vojenskej agresie v Ukrajine.

 

 

Možno vás zaujme: Francúzsko zmrazilo ruské aktíva v hodnote 850 miliónov eurtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Johny domansky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies