Preveria zastavenie vyšetrovania smrti Lučanského

NETKY.SK • 28 Jún 2022, 18:41 • 2 min
Preveria zastavenie vyšetrovania smrti Lučanského

BRATISLAVA - Prešovská krajská prokuratúra preskúma rozhodnutie Úradu inšpekčnej služby (ÚIS) o zastavení vyšetrovania týkajúceho sa úmrtia bývalého policajného prezidenta Milana Lučanského vo väznici.

slovakia

left justify in out

Vyplýva to z informácií, ktoré zverejnila Prokuratúra Slovenskej republiky na sociálnej sieti.

 

„Rozhodnutie vyšetrovateľa pozostávajúce z 283 strán a spisový materiál pozostávajúci z X. zväzkov a 2 885 strán sú predmetom preskúmania dozorujúcim prokurátorom, ktorý rozhodne aj o podaných sťažnostiach po ich predložení spolu s odôvodnením,“ priblížila prokuratúra.

 

img


Ako vysvetlili, vyšetrovateľ ÚIS ukončil vyšetrovanie v trestnej veci týkajúcej sa Lučanského a 8. júna vydal rozhodnutie, ktorým trestné stíhanie zastavil.


Rozhodnutie predložili na Krajskú prokuratúru Prešov a súčasne doručili splnomocnencom poškodených, ktorí proti rozhodnutiu o zastavení trestného stíhania podali sťažnosť.

 

Prečítajte si tiež: Richard Sulík a Ján Budaj zostávajú vo funkciách


„V uvedenej veci Úrad inšpekčnej služby nebude poskytovať žiadne informácie,“ uviedol tlačový odbor Ministerstva vnútra (MV) SR, pod ktorý inšpekcia spadá. Ako zdôvodnil, informovanie k tejto veci si vyhradila Krajská prokuratúra v Prešove, ktorá vykonáva dozor nad trestným konaním.

 

img


Exšéf polície Milan Lučanský zomrel 30. decembra 2020 po tom, ako sa 29. decembra v Ústave na výkon väzby a trestu odňatia slobody v Prešove pokúsil o samovraždu.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Lukas Dedik
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies