Minister D. Lipšic podpísal v Ľubľane dohodu o vojnových hroboch

NETKY.SK • 16 November 2010, 12:34 • 2 min
Minister D. Lipšic podpísal v Ľubľane dohodu o vojnových hroboch

Minister D. Lipšic podpísal v Ľubľane dohodu o vojnových hroboch

slovakia

left justify in out

img

Minister vnútra SR Daniel Lipšic dnes podpísal s ministrom práce a sociálnych vecí Slovinskej republiky Ivanom Svetlikom v priestoroch nášho veľvyslanectva v Ľubľane dohodu medzi vládami Slovenskej republiky a Slovinskej republiky o vojnových hroboch.
      Jej zámerom je najmä zabezpečovanie úpravy a udržiavanie vojnových hrobov zmluvných strán na území svojich štátov. Dohoda bola podpísaná v nadväznosti na odhalenie prvého pomníka slovenským vojakom rakúsko-uhorskej armády, padlým na Sočskom fronte v prvej svetovej vojne. TASR o tom dnes informovala Lucia Garajová z komunikačného odboru Kancelárie ministra vnútra SR.
      Pamätník na pamiatku všetkých slovenských vojakov, ktorí v roku 1915-1917 padli v bojoch na Sočskom fronte, odhalil minister Lipšic spolu s ministrom obrany SR Ľubomírom Galkom v pondelok 15. novembra v Loči.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies