Johnson: „Vojna na Ukrajine môže trvať až do konca roku 2023."

NETKY.SK • 22 Apríl 2022, 16:30 • 2 min
Johnson: „Vojna na Ukrajine môže trvať až do konca roku 2023."

LONDÝN - Britský premiér Boris Johnson v piatok pripustil, že vojna na Ukrajine by mohla trvať až do konca roku 2023. Uviedol tiež, že Spojené kráľovstvo zvažuje poskytnutie tankov Poľsku, aby Varšava mohla poskytnúť svoje tanky ukrajinským silám bojujúcim proti ruskej agresii. TASR prevzala správu z agentúry AFP.

slovakia

left justify in out

„Uvažujeme nad poslaním tankov do Poľska, aby sme im pomohli, keďže posielajú niektoré z ich (bojových tankov typu) T-72 na Ukrajinu," povedal Johnson novinárom počas návštevy Indie.

 

Na otázku, či súhlasí s predpokladmi vojenských spravodajských služieb, že boje na Ukrajine by mohlo potrvať až do konca budúceho roka, Johnson odvetil: „Smutnou správou je, že je to realistická možnosť."

 

img
 

Ruský prezident Vladimir Putin podľa neho spravil „katastrofálnu chybu", keď nariadil ofenzívu na Ukrajine. Jediná možnosť, ktorá šéfovi Kremľa teraz zostáva, je podľa Johnsona pokračovať vo svojom brutálnom postupe. Skutočné rokovania o ukončení konfliktu „nevyzerajú byť v súčasnosti pravdepodobné", konštatoval.

 

Európa a samotná Ukrajina však budú musieť nakoniec hovoriť o budúcich bezpečnostných opatreniach, uviedol šéf britskej vlády. „Čo Ukrajinci chcú, a podľa môjho názoru aj dostanú, je súbor bezpečnostných záruk od podobne zmýšľajúcich krajín," povedal. Spresnil, že by mohlo ísť o zbrane, výcvik a zdieľanie spravodajských informácií, čo by Ukrajine mohlo dopomôcť k tomu, aby dokázala zabrániť budúcim ruským útokom.

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Nikoleta Preložníková
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies