Miloša Zemana opäť prepustili z nemocnice

NETKY.SK • 27 November 2021, 16:47 • 2 min
Miloša Zemana opäť prepustili z nemocnice

PRAHA - Českého prezidenta Miloša Zemana prepustili v sobotu popoludní z pražskej Ústrednej vojenskej nemocnice, kam ho previezli vo štvrtok večer po tom, čo mal pozitívny test na koronavírus. Prezidenta prepustili okolo 15:30.

slovakia

left justify in out

U Miloša Zemana sa neprejavujú žiadne symptómy covidu. Vráti na zámok v Lánoch, kde zostane v súlade s platnými pravidlami v 14-dňovej izolácii. Starať sa o neho budú pracovníci zo súkromnej opatrovateľskej služby Senior Home Group.

 

img

 

V Lánoch by mal prezident v nedeľu predpoludním vymenovať za nového českého premiéra predsedu ODS Petra Fialu. Akou formou sa celý akt vymenovania uskutoční, zatiaľ nie je jasné, vzhľadom na Zemanovu karanténu. Prípravy nedeľňajšieho ceremoniálu však podľa prezidentskej kancelárie pokračujú. Podľa ministra zdravotníctva Adama Vojtěcha by sa mohol uskutočniť aj na diaľku.

 

img

 

Zemanov hovorca najskôr uviedol, že vymenovací akt bude v nedeľu o 11:00 na zámku v Lánoch "za dodržania platných hygienicko-epidemiologických opatrení". S tým však nesúhlasila hlavná hygienička ČR Pavla Svrčinová, ktorá trvá na tom, že žiadna výnimka z predpísanej 14-dňovej izolácie nie je možná, a to ani v prípade bezpríznakových pacientov.

 

Šéf prezidentovho lekárskeho konzília Tomáš Zima však vyslovil presvedčenie, že existujú spôsoby, ako môže Zeman vymenovať Fialu bez porušenia platných opatrení.

 

Miloša Zemana najskôr prepustili z ÚVN, kde bol hospitalizovaný od 10. októbra v spojitosti s chronickým ochorením, vo štvrtok dopoludnia. Ešte v ten istý večer ho tam však opäť previezli po tom, čo sa u neho zistila nákaza koronavírusom. Údajne sa infikoval od jednej z ošetrovateliek. Ak by k tomu nedošlo, vymenovanie Fialu by sa uskutočnilo už v piatok.

 

Prečítajte si: Miloš Zeman potvrdil, kedy vymenuje nového premiéra

 

 



twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristýna Peštová
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies