Milionári na celom svete bohatnú a ich počet rastie – v tomto roku o dva milióny!

NETKY.SK • 21 November 2017, 10:58 • 2 min
Milionári na celom svete bohatnú a ich počet rastie – v tomto roku o dva milióny!

BRATISLAVA - Počet dolárových milionárov vo svete naďalej rastie. Rovnako ako celkové svetové bohatstvo, ktoré v tomto roku dosiahlo rekordnú úroveň 280 biliónov USD, keď medziročne stúplo o 6,4 %.

slovakia

left justify in out

Tento rast bol podporený najmä rastom akciových trhov, ako aj nefinančných aktív po celom svete. Počet dolárových milionárov tak stúpol o 2,3 milióna ľudí na celkový počet približne 36 miliónov.

Podľa analýzy Credit Suisse sa tak na svete nachádza 148 tisíc ľudí s majetkom nad 50 mil. USD. Z nich takmer 50-tisíc eviduje čisté bohatstvo vo výške aspoň 100 mil. USD. Aktívami nad 500 mil. USD disponuje 5 700 ľudí. Podľa prepočtov k bohatšej polovici dospelej svetovej populácie patria ľudia, ktorých majetok očistený o dlhy dosiahol aspoň 3 582 USD.

Analýza tiež ukazuje, že 10 % najbohatších ľudí na svete vlastní takmer 88 % celkového svetového bohatstva. Jedno percento najbohatších zasa vlastní viac ako polovicu celkového svetového majetku. Najbohatším regiónom pritom zostáva naďalej Severná Amerika, ktorej bohatstvo sa za 12 mesiacov do leta tohto roka zvýšilo o takmer desatinu a prevýšilo 100 biliónov USD. Pre porovnanie, v Európe sa eviduje celkové bohatstvo na úrovni necelých 80 biliónov USD. Informovala o tom J&T Banka s odvolaním sa na Global Wealth Report Credit Suisse 2017.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Filin
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies