Mexiko vydalo do USA "kráľovnú" drogových pašerákov

NETKY.SK • 10 August 2012, 07:16 • 2 min
Mexiko vydalo do USA "kráľovnú" drogových pašerákov

Mexiko vydalo do USA "kráľovnú" drogových pašerákov

slovakia

left justify in out

img

Mexické úrady vydali vo štvrtok Spojeným štátom neslávne známu drogovú pašeráčku Sandru Ávilu Beltránovú prezývanú "kráľovná Pacifiku". Na Floride ju čaká trestné stíhanie pre obvinenia z pašovania a distribúcie kokaínu.
      Beltránová údajne zohrala kľúčovú úlohu pri vzniku jedného z najnebezpečnejších mexických drogových kartelov Sinaloa. Zatkli ju v roku 2007 v hlavnom meste Mexika, tamojšie súdy ju však zbavili obvinení z drogovej trestnej činnosti. Jej právnici ale napokon nedokázali zabrániť jej vydaniu do USA.
      Prezývku "kráľovná Pacifiku" získala od svojich zločineckých kumpánov za jej zásluhy pri vytváraní pašeráckych trás do Kalifornie pozdĺž tichomorského pobrežia Mexika. Beltránová je neterou väzneného Miguela Ángela Félixa Gallarda, jedného zo zakladajúcich "krstných otcov" mexického drogového podsvetia. 

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies