Terorista, ktorý bojoval za Islamský štát, poputuje do väzenia na 6 rokov. Vyzýval na vraždenie kresťanov!

NETKY.SK • 26 Február 2021, 00:10 • 2 min
Terorista, ktorý bojoval za Islamský štát, poputuje do väzenia na 6 rokov. Vyzýval na vraždenie kresťanov!

SARAJEVO - Bosniansky súd vo štvrtok poslal na šesť rokov do väzenia muža, ktorý v Sýrii bojoval na strane extrémistickej skupiny Islamský štát.

slovakia

left justify in out

 Bosniansky moslim Jasmin Keserovič strávil v Sýrii takmer sedem rokov. Čelil aj obvineniam z podnecovania k účasti na teroristických aktivitách. Verejne vyzýval na zabíjanie kresťanských vojakov aj civilistov, čím podľa súdu prejavil osobitnú bezohľadnosť. Obhajoba argumentovala, že Keserovič bol v Sýrii za účelom charitatívnej práce v prospech miestnych obyvateľov, čo súd neprijal.

 

img


Keserovič bol v decembri 2019 súčasťou skupiny siedmich bosnianskych mužov, ktorých priviezlo zo Sýrie do Bosny lietadlo amerických vzdušných síl. Na palube bolo aj 18 žien a detí. Bosna v roku 2014 zaviedla tresty odňatia slobody pre svojich občanov, ktorí sa zapojili do bojov v zahraničí. Bojovníkov, ktorí sa odvtedy vrátili do krajiny, postavili pred súd a vo väčšine prípadov poslali do väzenia.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Miloš Cíbik
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies