Mesto pozýva na tradičnú Nedeľu vo Vlkolínci

NETKY.SK • 27 Júl 2012, 11:02 • 2 min
Mesto pozýva na tradičnú Nedeľu vo Vlkolínci

Mesto pozýva na tradičnú Nedeľu vo Vlkolínci - Kultúra Slávnostná svätá omša v rímskokatolíckom kostole Navštívenia Panny Márie otvorí v rázovitej horskej osade Vlkolínec v nedeľu 29. júla tradičné kultúrne podujatie pod názvom Nedeľa vo Vlkolínci.

slovakia

left justify in out

img

Slávnostná svätá omša v rímskokatolíckom kostole Navštívenia Panny Márie otvorí v rázovitej horskej osade Vlkolínec v nedeľu 29. júla tradičné kultúrne podujatie pod názvom Nedeľa vo Vlkolínci. TASR o tom informoval Martin Buzna z kancelárie hovorkyne mesta Ružomberok.
      „Tešíme sa, že môžeme aj tento rok ponúknuť návštevníkom Vlkolínca kľúčové podujatie letnej sezóny v našom regióne. Veríme, že nám bude počasie priať,” skonštatoval primátor Ružomberka Ján Pavlík.
      Po svätej omši sa predstaví Hornoliptovský kurucký regiment Vavrišovo a program bude pokračovať vystúpením Folklórneho súboru Liptov vo vlkolínskom amfiteátri. „Pre najmenších bude pripravené divadlo Kocúr v čižmách a na pravé poludnie si po prvýkrát pre návštevníkov Vlkolínca pripravil pásmo ľudového humoru Štefan Hruštinec. Folklórny súbor Slatina všetkých roztancuje o 13. hodine a bodku za Nedeľou vo Vlkolínci dá o 14. hodine známa liptovská kapela Ploštín Punk,“ uviedol Buzna.
      Doplnil, že počas celého podujatia sú naplánované sprievodné podujatia - ľudové remeslá a ľudová muzika DUO M. Nedeľu vo Vlkolínci organizuje Mesto Ružomberok v spolupráci s Kultúrnym domom Andreja Hlinku, a. s. a Občianskym združením Vlkolínec.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies