Mesto ponúka prenájom stánkov počas Vianočných trhov

NETKY.SK • 22 September 2010, 08:43 • 2 min
Mesto ponúka prenájom stánkov počas Vianočných trhov

Mesto ponúka prenájom stánkov počas Vianočných trhov

slovakia

left justify in out

img

Záujemcovia o predaj na tohtoročných bratislavských Vianočných trhoch musia svoje ponuky doručiť na magistrát najneskôr do 11. októbra. Pre agentúru SITA to uviedla Mária Račková z bratislavského magistrátu. Vianočné trhy budú na Hlavnom a Františkánskom námestí od 19. novembra do 23. decembra. K dispozícii bude 107 stánkov, z ktorých asi jedna tretina budú tzv. gastrostánky na predaj vianočného občerstvenia.

Hlavné mesto prísne ohraničuje sortiment predaja tak, aby zodpovedal typickým vianočným produktom, to sú vianočné darčeky a jedlá a nápoje charakteristické pre vianočné obdobie. Výberová komisia prehodnotí každú ponuku a rozhodne o tom, či ponúkaný sortiment zodpovedá stanoveným kritériám. Sortiment vianočného občerstvenia tvoria napríklad cigánska pečienka, pečené klobásy, mastný chlieb s cibuľou, pagáče, husacie a kapustné lokše, kapustnica, varený punč, víno, grog. Ďalej je to drobné pečivo, oplátky, medovníky, med, alebo vianočná medovina, ale aj drevo, sklo, koža, prútie, šúpolie a včelí vosk, z ktorých sa vyrábajú predávané úžitkové a dekoračné umelecké predmety.

Všetky ďalšie podrobnosti ako aj tlačivo s prihláškou nájdu záujemcovia na oficiálnej internetovej stránke www.bratislava.sk.

Zdroj: SITAtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies