Koronavírus sa u pacientky v Ružomberku nepotvrdil

NETKY.SK • 3 Február 2020, 13:44 • 2 min
Koronavírus sa u pacientky v Ružomberku nepotvrdil

RUŽOMBEROK – Infekciu koronavírusom u 33-ročnej pacientky, ktorú v nedeľu (2. 2.) prijali v Ústrednej vojenskej nemocnici (ÚVN) v Ružomberku, nepotvrdili.

Otvoriť časovú os

slovakia

left justify in out

Doposiaľ dostupné výsledky vyšetrení poukazujú na bakteriálne, a nie na vírusové ochorenie. O tom informovala hovorkyňa nemocnice Petra Dišková.

 

Pacientka bola prepustená

"Pri zohľadnení absencie cestovateľskej anamnézy v rizikovej oblasti, ako i posledného letu mimo inkubačné obdobie, to prakticky vylučuje infekciu koronavírusom 2019-nCoV. Pacientke na základe tohto zrušia karanténu a prepustia ju do domáceho liečenia," uviedla hovorkyňa.

 

Pacientku s podozrením na ochorenie spôsobené koronavírusom priviezla záchranná služba do ÚVN v nedeľu v popoludňajších hodinách.

 

Žena mala podľa hovorkyne príznaky infekčného ochorenia s teplotou nad 38 stupňov Celzia. "Ešte pred príchodom sanitky rodina konzultovala zdravotný stav pacientky s infekčnou klinikou ÚVN. Keďže pacientka nemá pozitívnu cestovateľskú anamnézu, nenachádzala sa v poslednej dobe v oblasti s výskytom koronavírusu, bolo jej odporučené domáce liečenie. I napriek tomu rodina k pacientke privolala rýchlu záchrannú službu, ktorá ju priviezla do nemocnice," vysvetlila Dišková.

 

img

 

Ľudia by nemali podliehať panike

Na infektologickú kliniku ÚVN sa v pondelok dopoludnia dostavili na ambulantné vyšetrenie dvaja ďalší pacienti s pozitívnou cestovateľskou anamnézou. Ide o manželov, ktorým odobrali vzorky krvi na vyšetrenie koronavírusu.

 

"Keďže sú na konci inkubačnej doby a nemajú príznaky akútneho ochorenia, na základe rozhodnutia lekára budú izolovaní v domácom prostredí," dodala hovorkyňa.

 

ÚVN zároveň prosí pacientov, aby v období vírusových respiračných ochorení nepodliehali panike. "Ak neboli v rizikovej oblasti, prípadne ak neboli v kontakte s niekým, kto sa mohol nakaziť koronavírusom, ide pravdepodobne o iné respiračné ochorenie," upozornila Dišková.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
barbora lučivjanská
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies