Mesto Bratislava vyhlásilo súťaž na nákup bytov určených na náhradné nájomné bývanie

NETKY.SK • 19 Júl 2022, 17:57 • 2 min
Mesto Bratislava vyhlásilo súťaž na nákup bytov určených na náhradné nájomné bývanie

BRATISLAVA – Celková odhadovaná hodnota tendra je 13,3 milióna eur bez DPH. Ponuky môžu záujemcovia predkladať do 19. augusta.

slovakia

left justify in out

Vyplýva to z oznámenia zverejnenom vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie. Hlavné mesto chce nakúpiť jednoizbové byty za 4,7 milióna eur bez DPH, dvojizbové byty za 5,5 milióna eur bez DPH a trojizbové za zhruba tri milióny eur bez DPH. Nehnuteľnosti sa majú nachádzať na území Bratislavy a najneskôr do konca roka 2023 musí byť podaná žiadosť o vydanie kolaudačného rozhodnutia.

 

img

      

V prípade jednoizbových bytov plánuje mesto kúpiť taký počet bytov, ktorých kúpna cena v súčte dosiahne maximálne 5,67 milióna eur s DPH, pričom maximálna nákupná cena za jeden štvorcový meter (m2) bude 3150 eur s DPH. Pri dvojizbových má záujem o taký počet bytov, ktorých kúpna cena v súčte dosiahne maximálne 6,6 milióna eur s DPH, pričom maximálna nákupná cena za jeden m2 bude 3 000 eur s DPH.
      

Pri trojizbových plánuje kúpiť taký počet bytov, aby kúpna cena v súčte dosiahla 3,66 milióna eur s DPH, pričom maximálna nákupná cena za jeden m2 bude 2 850 eur s DPH. Bratislava dlhodobo čelí akútnemu nedostatku nájomných bytov. Zaoberať sa musí aj povinnosťou zabezpečiť náhradné nájomné bývanie pre žiadateľov z reštituovaných bytov.

 

img

 

Problém rieši magistrát, podľa ktorého by do piatich rokov mohlo v hlavnom meste pribudnúť okolo 1 600 mestských nájomných bytov. Docieliť to chce rekonštrukciou starších mestských bytov, vlastnou výstavbou, kúpou bytov i spoluprácou s developermi.

 

Možno vás zaujme: Boris Kollár prezradil, kto bude na Slovensku stavať nájomné bytytwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Johny domansky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies