Mesto Bratislava a jeho okolie vylepší viac ako 6600 dobrovoľníkov

NETKY.SK • 9 Jún 2023, 17:00 • 2 min
Mesto Bratislava a jeho okolie vylepší viac ako 6600 dobrovoľníkov

BRATISLAVA - Mesto Bratislava a jeho okolie vylepší viac ako 6600 dobrovoľníkov. Udeje sa tak v rámci podujatia Naše Mesto, ktoré organizuje Nadácia Pontis. Hlavné mesto a okolité mestá čaká celkovo 366 aktivít.

slovakia

left justify in out

Mesto Bratislava a jeho okolie vylepší viac ako 6600 dobrovoľníkov. Udeje sa tak v rámci podujatia Naše Mesto, ktoré organizuje Nadácia Pontis. Hlavné mesto a okolité mestá čaká celkovo 366 aktivít.

 

Väčšina z nich sa zrealizuje v piatok, niektoré sa však pre počasie presunuli na 16. júna. "Podujatie Naše Mesto každý rok prepája firmy, samosprávy a občiansky sektor s cieľom viditeľne zlepšiť miesta, kde žijeme a pracujeme," konštatuje výkonný riaditeľ nadácie Michal Kišša. Veľká pozornosť sa venuje napríklad ochrane prírody. Dobrovoľníci vyčistia úsek na Malom Dunaji a zlikvidujú viaceré čierne skládky v Lamači, Dúbravke či v oblasti Žabí majer. V bratislavských mestských lesoch sa bude pomáhať na včelnici Kačín, Kamzíku alebo pri čistení potoka Vydrica. Ruku k dielu pridajú dobrovoľníci aj pri niektorých pamiatkach. Zveľadenie čaká napríklad hrad Devín, Čeklís, Biely Kameň či Antickú Gerulatu v Rusovciach. V bratislavskej zoologickej záhrade budú čistiť výbeh pre rysa ostrovida. Prvýkrát sa do podujatia zapája Slovenská národná galéria, kde dobrovoľníci upravia zeleň a pripravia priestory na kultúrne akcie. Druhý rok po sebe nebude chýbať starostlivosť o ľudí bez domova. V organizácii Depaul budú dobrovoľníci upratovať priestory nocľahárne a v občianskom združení Vagus navaria klientom obed či upracú komunitný šatník. Nechýba ani trávenie času so seniormi. Budúci týždeň zároveň zoberú "cyklonadšenci" seniorov z domovov v Petržalke a Ružinove na krátke jazdy na tzv. cyklorikši.

 

img

úctihodné štatistiky projektu Naše Mesto

 

Naše Mesto je najväčšie podujatie firemného dobrovoľníctva v strednej Európe. Tento rok sa koná už po sedemnásty raz po celom Slovensku. Inšpiráciou pre Naše Mesto bola akcia New York Cares, počas ktorej tisíce Newyorčanov spoločne upratujú a menia svoje mesto k lepšiemu.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies