Medzi hlavné priority Slovenska na rok 2019 patria okrem iného aj voľby

NETKY.SK • 6 Marec 2019, 11:36 • 2 min
Medzi hlavné priority Slovenska na rok 2019 patria okrem iného aj voľby

BRATISLAVA - Pre Slovensko budú v rámci pracovného programu Európskej komisie na rok 2019 hlavnými bodmi iniciatívy v oblasti nového finančného rámca či dobudovanie energetickej únie. Vyplýva to z výročnej správy o členstve SR v EÚ, ktorú počas dnešných hodín schválila vláda SR.

slovakia

left justify in out

Medzi ďalšie priority patrí akčný plán pre obehové hospodárstvo, dobudovanie hospodárskej a menovej únie, jednotného digitálneho trhu a bezpečnostnej únie. Pre Slovensko budú dôležité najmä doriešenie zdaňovania v digitálnom hospodárstve alebo iniciatívy v oblasti potravinového dodávateľského reťazca v EÚ, mechanizmu EÚ v oblasti civilnej ochrany či komunikácie s občanmi.

 

img

 

Podľa ministerstva zahraničia bude v roku 2019 veľmi dôležitý aj prípadný odchod Spojeného kráľovstva z EÚ a nadchádzajúce voľby do Európskeho parlamentu (EP). Pokiaľ by Británia predsa len opustila spoločebstvo, kreslá v EP by sa museli nanovo prerozdeliť.

 

img

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies