Medzi Bratislavou a Rajkou premávajú nové autobusy

NETKY.SK • 30 November 2010, 12:42 • 2 min
Medzi Bratislavou a Rajkou premávajú nové autobusy

Medzi Bratislavou a Rajkou premávajú nové autobusy - Doprava Na cezhraničnej dopravnej linke číslo 801 medzi Bratislavou a Rajkou v Maďarsku začínajú dnes premávať nové autobusy. Projekt medzinárodnej dopravy realizuje Dopravný podnik Bratislava už od zač

slovakia

left justify in out

img

Na cezhraničnej dopravnej linke číslo 801 medzi Bratislavou a Rajkou v Maďarsku začínajú dnes premávať nové autobusy. Projekt medzinárodnej dopravy realizuje Dopravný podnik Bratislava už od začiatku novembra. Pravidelná linka mestskej hromadnej dopravy premáva na trati nová budova SND - Petržalka - Jarovce - Rusovce - Čunovo - Rajka.
Dva nové autobusy vysúťažil bratislavský magistrát, pričom 95 percent nákladov je hradených z eurofondov. Projekt je naplánovaný na päť rokov a postupne sa bude vyhodnocovať záujem o túto linku zo strany verejnosti. "Autobusy premávajú rádovo v hodinových intervaloch. Lístok si cestujúci môžu kúpiť len u vodiča. Stojí 1,50 eura. Maďarskí cestujúci môžu platiť aj vo forintoch," uviedol generálny riaditeľ DPB Pavel Derkay.
DPB už prevádzkuje obdobnú linku z Bratislavy do rakúskeho Hainburgu, o ktorú je pomerne veľký záujem. Atraktívnosť linky do Maďarska by sa mohla podstatne zvýšiť napojením na mesto Mosonmagyaróvár. DPB zvažuje túto možnosť riešiť s maďarskou stranou  už na jar budúceho roka, dodal Derkay.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies