Matovič: Opozíciu budeme žiadať o vyjadrenie sa k spolupráci so Smerom

NETKY.SK • 31 December 2014, 10:13 • 2 min
Matovič: Opozíciu budeme žiadať o vyjadrenie sa k spolupráci so Smerom

BRATISLAVA - Hnutie OĽaNO chce v roku 2015 žiadať ostatné opozičné subjekty o vyjadrenie, či pôjdu po najbližších parlamentných voľbách do koalície so Smerom-SD, alebo nie.

slovakia

left justify in out

Pre TASR to uviedol líder Obyčajných Igor Matovič, ktorý sa pokúsi čestných ľudí z politiky integrovať do alternatívy bez strany Smer-SD. OĽaNO chce zároveň v priebehu roka presvedčiť ľudí, že to v politike myslí vážne a že dokáže byť pevnou a zodpovednou súčasťou budúcej vládnej koalície.
     

Matovič tiež odhaduje, že vláda v roku 2015 prijme druhý aj tretí sociálny balíček, ale ani vtedy ľuďom nepovie, že to zaplatia zo svojich daní. "V snahe očistiť sa z podozrenia organizátora korupčného rozkrádania štátu bude premiér teatrálne odvolávať každého, na koho opozícia ukáže prstom a nebude mať dostatočne silné sponzorské krytie," avizuje Matovič.
     

Zároveň očakáva, že vláda bude do volieb prijímať už len populárne rozhodnutia. "Robert Fico síce bude kandidovať vo voľbách, ale ľuďom vopred neprezradí, že po voľbách už nechce byť premiérom, čím od nich podvodne vyláka hlasy. Sponzori Smeru-SD budú naďalej štedro podporovať nové stredopravé politické strany. Nadržaní alfasamci v pravici dychtivo po 'sponzorskom' siahnu v nádeji, že to práve oni budú vyvolení mesiáši pravice," odhadol Matovič s dôvetkom, že sa takto dosiahne efekt úplnej atomizácie pravice a následný prepad výrazného počtu hlasov vo voľbách.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies