Fashion Ballet ´23

NETKY.SK • 20 Jún 2023, 13:03 • 2 min
Fashion Ballet ´23

BRATISLAVA - SND uvedie premiérovo v piatok 23. 6. a sobotu 24. 6. 2023 Fashion Ballet ´23 Pozrime sa teda spoločne na toto pútavé predstavenie.

slovakia

left justify in out

INSIDE OUT

 

Osou komorného tanečného diela študentky choreografie KTT VŠMU Hany Vidovej je kontrast telesnosti a spirituality, sily a krehkosti, asketizmu a zmyselnosti. Hľadanie stôp animálnosti v pohybe prostredníctvom nevšedných obrazov. Choreografka sa zameriava na vnímanie detailov a impulzov pohybu, ktorých výsledkom sú silné emócie z tanca, jej rukopis čerpá zo širokého spektra tanečných štýlov. Kostýmový dizajn Andrey Pojezdálovej prináša sofistikované ženské siluety v odtieňoch čiernej a umocňuje magickú atmosféru diela.

Choreografia Hana Vidová
Kostýmový dizajn Andrea Pojezdálová
 
CHIC NOIR


Komorná choreografia ako mierne surreálny obraz štyroch žien, ktoré sa chystajú na honosný večierok vo veľkom štýle. Choreograf Lacko Cmorej opäť ponúkne prekvapivú zmes tanečných štýlov a divadelnosti s dôrazom na vykreslenie charakterov a komiku – v spolupráci s výraznou osobnosťou domácej i zahraničnej „vogue“ scény Monikou Prikkelovou. Štýlové kostýmy módnej výtvarníčky Terézie Feňovčíkovej ponorené do čiernej ako farby noci sú inšpirované filmom a divadlom a dotvárajú sugestívnosť tanečných mikropríbehov v štýle glamour.
Choreografia Lacko Cmorej, Monika Prikkelová

Kostýmový dizajn Terézia Feňovčíková


CLIQUE 


Pohybová freska zobrazuje podoby vzťahu ľudí a módy, ich vzájomné pôsobenie. Obaja tvorcovia hľadajú hranice medzi vášňou a posadnutosťou. Kladú si otázky, do akej miery móda ako fenomén krásy a štýlu ovplyvňuje náš každodenný život a kedy sa stávame obeťou konzumu. Rukopis Dominika White Slavkovského spája techniku klasického tanca a súčasné tanečné štýly s dávkou humoru a irónie. Ideu diela podčiarkuje neprehliadnuteľný štýl Lenky Sršňovej, jej rafinovaná hra s potlačou v kombinácii s jednoduchými strihmi a sofistikovanými textilnými aplikáciami. 
Choreografia Dominik White Slavkovský
Kostýmový dizajn Lenka Sršňová


BezsLovE


Autorský manifest o význame slobody, potrebe tolerancie a rešpektu k individualite každého človeka. Tvorcovia, pre ktorých bolo impulzom potláčanie ľudských práv a princípov humanizmu, unikajú v diele do umelecky zidealizovaného sveta plného krásy, prirodzenosti, farieb a svetla.
Choreograf Martin Winter a módny dizajnér Marcel Holubec W komunikujú význam absolútnej slobody metaforicky – let vtáka alebo motív poletujúceho ľahkého pierka sú nosnými elementmi abstraktného javiskového tvaru. Provokatívna inšpirácia tvarovo bohatým barokom je modifikovaná v duchu vyzývavej teatrálnosti a súčasných požiadaviek na funkčnosť. Dielo nesie konkrétny morálny apel a je oslavou diverzity a jedinečnosti ľudstva.
Choreografia Martin Winter
Kostýmový dizajn Marcel Holubectwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Martin Petras
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies