Matovič chce umožniť kandidovať do parlamentu aj nezávislým uchádzačom

NETKY.SK • 26 Október 2010, 07:00 • 2 min
Matovič chce umožniť kandidovať do parlamentu aj nezávislým uchádzačom

Matovič chce umožniť kandidovať do parlamentu aj nezávislým uchádzačom

slovakia

left justify in out

img

Poslanec Národnej rady SR z hnutia Obyčajní ľudia (OĽ) Igor Matovič pôsobiaci v poslaneckom klube SaS by chcel takú zmenu volebného zákona, ktorá by umožnila kandidovať do parlamentu nezávislým kandidátom. Pre TASR dnes ďalej uviedol, že o nápade už hovoril s niektorými poslancami, no veľké nadšenie pre svoju iniciatívu nenašiel.
      Dodal, že ak do konca roka neuvidí vôľu poslancov podporiť takúto zmenu volebného zákona, vytvorí stranu, ktorá dá priestor nezávislým kandidátom uchádzať sa v najbližších parlamentných voľbách o hlasy voličov. "Dnešný systém, kedy sa poslanec veľakrát bojí prezentovať svoj názor v strachu, že by sa dostal do nemilosti vedenia strany, považujem za chorý," povedal Matovič.
      Dodal, že ak by aj v budúcnosti založil spomínanú stranu, ani on, ani jeho traja ďalší kolegovia z OĽ neopustia poslanecký klub SaS, ktorého sú členmi. "Budeme fungovať ako poslanci OKS v klube Mosta-Híd," priblížil s tým, že nikto zo štvorice poslancov nemieni byť príčinou rozpadu súčasnej vládnej koalície.
      Matovičova prípadná budúca strana by mala byť vytvorená podľa jeho slov "iba pro forma". "Aby sme naplnili literu zákona," vysvetlil. Tvrdí, že tí, ktorí by sa rozhodli pod jej hlavičkou následne kandidovať do parlamentu, by boli vlastne nezávislí.
      "Boli by to ľudia, ktorým by sme verejne prisľúbili absolútnu nezávislosť v ich rozhodovaní a ktorým by sme nikdy neprikazovali, ako by mali hlasovať. Nepodliehali by žiadnej straníckej disciplíne, autorite či príkazom. Jediní, komu by sa zodpovedali za svoje kroky, by boli ľudia, ktorí by si ich do parlamentu zvolili," objasnil svoj zámer Matovič.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies