Maroš Žilinka dostane pozvanie na výbor, aby vysvetlil témy, ktoré rezonujú v spoločnosti

NETKY.SK • 28 Január 2022, 13:24 • 2 min
Maroš Žilinka dostane pozvanie na výbor, aby vysvetlil témy, ktoré rezonujú v spoločnosti

BRATISLAVA - Predseda Ústavnoprávneho výboru Národnej rady (NR) SR Milan Vetrák (OĽANO) chce čo najskôr pozvať na rokovanie výboru generálneho prokurátora Maroša Žilinku. Členovia výboru s ním chcú diskutovať o viacerých aktuálnych témach i pripravovaných novelách zákonov.

slovakia

left justify in out

Vetrák uviedol, že by s ním radi diskutovali osobne a spoznali jeho názor napríklad na novelu trestného zákona či na využívanie paragrafu 363 Trestného poriadku. „Dohodli sme sa, že pozvem generálneho prokurátora čo najskôr, aby vysvetlil témy, ktoré rezonujú v spoločnosti a sú aj predmetom záujmu členov výboru," uviedol Vetrák. Priblížil, že témami do diskusie sú aj nedávna cesta šéfa prokuratúry do Ruskej federácie a jeho dohoda s tamojšou prokuratúrou. Rovnako podľa jeho slov zaujíma poslancov názor Žilinku na reformu súdnej mapy a ďalšie pripravované zmeny.

 

img

 

Vetrák ozrejmil, že sa končí pripomienkové konanie k novele trestného zákona. „Novela vzbudzuje vášne, pretože sa tam rieši, povedzme 'trestanie za vyslovenie názoru', uvoľnenie trestnej politiky štátu pri držbe ľahkých drog, napríklad marihuany. Radi by sme poznali jeho názor na túto novelu," skonštatoval šéf výboru.

 

img

 

Dodal, že od minulého roka je prerušená aj schôdza výboru týkajúca sa rozhodovania Generálnej prokuratúry SR v citlivých kauzách, najmä v súvislosti s využívaním paragrafu 363 trestného poriadku. Aj o tom by teda poslanci vo výbore chceli ďalej diskutovať.

 

Prečítajte si: Eduard Heger prezradil, kto je najväčším investorom na Slovensku

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristýna Peštová
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies