Maloobchodníci sa obávajú, že ich obchody zostanú zatvorené dlhšie ako sľubované dva týždne

NETKY.SK • 25 November 2021, 10:45 • 2 min
Maloobchodníci sa obávajú, že ich obchody zostanú zatvorené dlhšie ako sľubované dva týždne

BRATISAVA - Daniel Krakovský, predseda Iniciatívy slovenských maloobchodníkov (ISKM), v reakcii na vládou schválený lockdown uviedol, že zníženie mobility ľudí bude minimálne.

Otvoriť časovú os

slovakia

left justify in out

"Očkovaní a neočkovaní, negatívni aj pozitívni, sa naďalej budú môcť stretávať v preplnených supermarketoch pri nákupoch vianočných darčekov, následne môžu nákazu priniesť na pracovisko. Nezatvárame fabriky, pracoviská, školy, a teda zníženie mobility bude minimálne s koncentrovaním sa v minime otvorených prevádzok alebo v automobilkách," vysvetlil.

 

img

 

"Neobmedzením cestovania spôsobíme výlety na vianočné nákupy do zahraničia a cielene zlikvidujeme maloobchod, ktorý nemusí mať vzhľadom na situáciu a obracanie každého eura obzvlášť v nákladom predvianočnom období na úhradu miezd zamestnancov," doplnil.

 

Na stredajšej (24. 11.) tlačovej konferencii podľa neho z úst predstaviteľov vlády nezaznela ani jedna informácia o odškodnení zatvorených prevádzok, ktoré by bolo už od štvrtka pre ne nachystané. Naopak, vláda mala podľa Krakovského štyri týždne čas na prijatie opatrení, ktorým sa obchodníci musia prispôsobiť za pár hodín.

 

Prečítajte si: VIDEO: Katolícki biskupi kritizujú lockdown. Čo navrhujú?

 

"Myslíme si, že rozptýlením ľudí medzi väčšie množstvo bezpečných obchodov v režime očkovaný/prekonaný by sa znížilo riziko šírenia nákazy medzi ľuďmi. Preto žiadame o čo najrýchlejšie otvorenie našich prevádzok a ruka v ruke s tým musí prísť k výraznému odškodneniu, a to aj za predchádzajúce vlny. Na základe tvrdení príslušných autorít sa totiž obávame, že naše obchody zostanú zatvorené podstatne dlhšie ako sľubované dva týždne," dodal predseda iniciatívy.

 

img

 

Iniciatíva slovenských maloobchodníkov združuje viac ako 100 nepotravinových maloobchodných spoločností – od najmenších prevádzok zamestnávajúcich niekoľko zamestnancov až po veľké siete s tisíckami zamestnancov.

 

Možno vás zaujme: Konzílium odborníkov je za trojtýždňový lockdown pre všetkých!

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristýna Peštová
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies