Malajzijská vláda uvažuje o dôležitej zmene: Chce zrušiť trest smrti

NETKY.SK • 11 Október 2018, 09:11 • 2 min
Malajzijská vláda uvažuje o dôležitej zmene: Chce zrušiť trest smrti

KUALA LUMPUR - Vláda Malajzie chce zrušiť trest smrti za všetky zločiny a tiež zastaviť plánované popravy, ktorých je v súčasnosti 1200.

slovakia

left justify in out

Tamojšie médiá uvádzajú, že minister spravodlivosti Liew Vui Keong v stredu oznámil, že vláda súhlasila s týmto návrhom, ktorý v pondelok predloží v parlamente.

Ľudskoprávna organizácia Amnesty International uviedla, že je to veľký pokrok a vyzvala vládu, aby zrušila tresty smrti za všetky zločiny, bez výnimky. Trest smrti označila za "hroznú škvrnu" týkajúcu sa ľudských práv v krajine. Zástupcovia organizácie tiež povedali, že mnohí odsúdení musia dlhé roky čakať na spracovanie odvolaní proti rozsudkom. "Nie je na čo čakať, trest smrti mal byť už dávno len v knihách o histórii," vyhlásil generálny tajomník Amnesty International Kumi Naidoo.

 

img

Generálny tajomník Amnesty International Kumi Naidoo

Zdroj: SITA

Malajzijská ľudskoprávna skupina Právnici za slobodu (Lawyers for Liberty, LFL) chváli rozhodnutie vlády a trest smrti označila za barbarský a zbytočný, keďže nikdy nikto nedokázal, že odradzuje ľudí od závažných zločinov. Zástupca organizácie upozornil vládu, aby bojovala aj za životy stoviek občanov Malajzie čakajúcich na trest smrti v Singapure a iných krajinách.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Karnisova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies