Maďarič: Nerozmýšľam nad tým, či sa mám politicky posunúť ďalej

NETKY.SK • 10 December 2014, 16:22 • 2 min
Maďarič: Nerozmýšľam nad tým, či sa mám politicky posunúť ďalej

BRATISLAVA – Podpredseda Smeru-SD a minister kultúry Marek Maďarič má svoje politické ambície momentálne vrchovato naplnené. Uviedol to v rozhovore pre TASR. Ako poznamenal, nerozmýšľa nad tým, či by sa v tejto oblasti mal posunúť ďalej. Naplno ho zamestnáva pôsobenie vo vláde SR, ktorej členom je už druhé funkčné obdobie.

slovakia

left justify in out

Práve jeho ministerský mandát bol hlavným dôvodom, prečo po abdikácii Pavla Pašku (Smer-SD) nezačal šéfovať parlamentu. "Dal som prednosť práci na ministerstve kultúry. Vykonávam ju druhé funkčné obdobie a do jeho záveru mi ostáva vyše roka, pričom je ešte niekoľko vecí, ktoré tu chcem dokončiť," deklaroval.

 

Maďarič sa v médiách spomínal ako jeden z horúcich favoritov, ktorý mal nahradiť Pašku v druhej najvyššej ústavnej funkcii štátu. Poznamenal, že výber nového predsedu parlamentu prebiehal vo vnútri Smeru-SD inak, než to prezentovali médiá. Odmieta vytvorený obraz o jednom kandidátovi, ktorého musel na túto pozíciu premiér Robert Fico vyše týždňa prehovárať.

 

"Od začiatku bol určitý okruh osôb, o ktorých sa debatovalo, že by mohli byť vhodní na post predsedu parlamentu. Medzi nimi som bol ja, Robert Kaliňák, Ján Richter, Peter Pellegrini, Martin Glváč a niektorí poslanci parlamentu. O týchto menách sa viedla debata. Každý k tomu zaujal stanovisko a nakoniec padlo rozhodnutie, že najvhodnejší kandidát, ktorý túto ponuku akceptoval, je Peter Pellegrini," ozrejmil Maďarič.

 

Považuje sa za človeka, ktorý keď prijíma alebo ašpiruje na nejakú funkciu, tak musí byť presvedčený o tom, že na ňu svojimi znalosťami, zameraním a skúsenosťami patrí, tak ako je to v prípade šéfa rezortu kultúry. "Chcel by som to dokončiť a čo bude v politike potom, ukážu voľby v roku 2016, nová situácia, aj ďalšie skúsenosti, ktoré medzitým zbieram. Takže si nekladiem otázku, či ešte mám v politike sledovať nejaké vyššie ambície," uzavrel podpredseda Smeru-SD.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies