Luknárová a Paňková si na MS vybojovali postup do semifinále

NETKY.SK • 20 September 2023, 17:45 • 2 min
Luknárová a Paňková si na MS vybojovali postup do semifinále

LEE VALLEY - V piatkovom semifinále C1 na MS vo vodnom slalome v britskom Lee Valley sa predstaví všetkých šesť slovenských lodí. Marko Mirgorodský, Matej Beňuš, Alexander Slafkovský, Emanuela Luknárová a Zuzana Paňková si v ňom vybojovali účasť vďaka prvej kvalifikačnej jazde, Soňa Stanovská musela v eliminácii zvládnuť druhú jazdu.

slovakia

left justify in out

V prvej jazde bola zo Sloveniek najlepšia Emanuela Luknárová, ktorá obsadila 18. miesto s časom 102,66 s, hneď za ňou skončila Zuzana Paňková (102,85). Obe dvakrát "ťukli", no aj napriek tomuto zaváhaniu prenikli do prvej dvadsiatky. Stanovská mala v cieli čas 104,56, ale osem trestných sekúnd ju odsunulo na 28. priečku. V druhej kvalifikačnej jazde však Stanovská išla od úvodu bez chýb a aj napriek zaváhaniu na bránke č. 19 jej výsledný čas 101,8 stačil na 7. miesto a na postup.

 

Všetci traja reprezentanti v mužskej kategórii zajazdili čisté jazdy. Najlepší čas mal Mirgorodský (86,03), stačil mu na 8. miesto. Slafkovský bol hneď za ním (86,72) a Beňušovi patrila 15. priečka (87,72). Najrýchlejšiu kvalifikačnú jazdu zaznamenal Miquel Trave zo Španielska (84,07).

Slovenskí reprezentanti bojujú okrem kovov na MS aj o nomináciu na OH 2024 v Paríži. V každej disciplíne okrem kajak krosu môžu získať len jednu miestenku. Celkovo je k dispozícii 41 ženských a 41 mužských miesteniek, z toho 21 pre kajakárske disciplíny, 17 pre kanoistické a 3 pre kajak kros. Celkovo sa tak na olympiádu do Paríža môžu z jednej krajiny kvalifikovať maximálne traja muži a tri ženy. V kategórii K1 je v Londýne k dispozícii pätnásť miest, v C1 dvanásť a v kajak krose môžu štartovať tí pretekári, ktorí sa kvalifikujú v ostatných disciplínach.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Zdroj: Teraz / TASR Foto:
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies