Lúčnicu a IMT Smile v Prahe odmenili diváci ováciami

NETKY.SK • 21 December 2015, 09:13 • 2 min
Lúčnicu a IMT Smile v Prahe odmenili diváci ováciami

PRAHA - Na najväčší slovenský predvianočný večierok v Prahe sa zmenilo sobotňajšie vystúpenie slovenského folklórneho súboru Lúčnica a skupiny IMT Smile v pražskej O2 aréne.

slovakia

left justify in out

Výkony účinkujúcich hudobníkov a tanečníkov, a spolu s nimi aj režisérsky počin Jána Ďurovčíka, diváci ocenili nekončiacim sa potleskom postojačky.

 

Jedno zo siedmich vystúpení Lúčnice a IMT Smile v rámci projektu Made in Slovakia prilákalo do najväčšej haly v Česku približne 7000 prevažne slovensky hovoriacich divákov. Podmanivé tóny ľudovej hudby v unikátnej kombinácii s tvorbou prešovskej hudobnej formácie Ivana Táslera zmenili mnoho divákov na tanečníkov.

 

„Lúčnica je moja láska, a toto spojenie s IMT Smile, trocha som sa toho obávala, ale bolo to nádherné, nádherné, nádherné. Veľmi sa mi to páčilo!“ povedala po koncerte pre TASR Mária Miňová, vedúca slovenského folklórneho súboru Limbora a Limborka v Prahe.

 

„Záver bol hrozne od srdca, decká sa tešili, tancovali dole aj hore. Zatiaľ som nevynechala žiadne vystúpenie Lúčnice, ktoré kedy bolo v Prahe. Som strašne rada, že som prišla,“ dodala Miňová, ktorá netají svoj obdiv k dlhoročnej práci profesora Štefana Nosáľa, choreografa Lúčnice.

 

Po koncertoch v Košiciach a Prahe vystúpia Lúčnica a IMT Smile spoločne pred bratislavským publikom 21. a 22. decembra. Pre mimoriadny záujem budú v Bratislave napokon ešte ďalšie dva koncerty 9. a 10. januára 2016.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies