Lotyšsko chce na hraniciach s Bieloruskom postaviť 120-kilometrový plot

NETKY.SK • 2 November 2017, 08:59 • 2 min
Lotyšsko chce na hraniciach s Bieloruskom postaviť 120-kilometrový plot

RIGA - Lotyšsko plánuje do roku 2020 postaviť 120-kilometrový plot pozdĺž svojich hraníc s Bieloruskom v snahe zabrániť ich nezákonnému prekračovaniu a pašovaniu.

slovakia

left justify in out

 

Bariéra vysoká dva metre bude doplnená ostnatým drôtom, oznámil v stredu hovorca lotyšskej hraničnej polície, ktorého citovala agentúra DPA.

 

Dĺžka lotyšsko-bieloruských hraníc dosahuje 173 kilometrov, plot však nebude postavený v miestach prírodných prekážok, ako sú jazerá, močariny a rieky. Výstavba sa má začať počas budúceho roka, pričom celkové náklady dosiahnu 10,5 milióna eur.

Lotyšsko už začalo so stavaním oplotenia na hraniciach s Ruskom, kde majú byť práce zavŕšené na budúci rok.

 

Po ruskej anexii Krymu v roku 2014 stúplo aj napätie medzi bývalými sovietskymi republikami na pobreží Baltského mora a Ruskom. V septembri uskutočnila ruská armáda cvičenie v Bielorusku, podľa ubezpečení Moskvy však nešlo o prípravu na inváziu.

 

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Sidorova
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies