Londýnske letisko Heathrow vyčlení špeciálny terminál pre cestujúcich z červených krajín

NETKY.SK • 21 Máj 2021, 22:36 • 2 min
Londýnske letisko Heathrow vyčlení špeciálny terminál pre cestujúcich z červených krajín

LONDÝN - Londýnske letisko Heathrow oznámilo, že vyčlení terminál pre pasažierov z priamych letov zo štátov, ktoré sú z hľadiská rozšírenia koronavírusu zaradené do zoznamu červených krajín.

slovakia

left justify in out

Dôvodom sú obavy, aby neboli v blízkosti cestujúcich prichádzajúcich zo zelených a žltých krajín. Informuje o tom spravodajský portál bbc.com.

Pre pasažierov z červených krajín bude od prvého júna vyčlenený terminál 3 a neskôr to bude terminál 4, hneď ako to bude prevádzkovo možné.

 

„Zoznam červených krajín bude v dohľadnom období pravdepodobne črtou cestovania vo Veľkej Británii, keďže krajiny očkujú rôznymi tempami," povedal hovorca letiska Heathrow. „Prispôsobujeme Heathrow tejto dlhodobejšej realite," dodal.

Letisko uviedlo, že rokuje s vládou o nákladoch na prevádzkovanie terminálu vyčleneného pre cestujúcich z červených štátov. Predstavitelia letiska tvrdia, že Heathrow potrebuje čiastočnú kompenzáciu, pretože to súvisí s realizáciou vládnej politiky.


 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katarina Zakova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies