Lockdown neovplyvní prevádzku bratislavského letiska. Cestujúci by sa však mali mať na pozore!

NETKY.SK • 25 November 2021, 14:32 • 2 min
Lockdown neovplyvní prevádzku bratislavského letiska. Cestujúci by sa však mali mať na pozore!

BRATISLAVA - Bratislavské letisko cestujúcich upozorňuje, aby sledovali aktualizované informácie na stránkach leteckých spoločností.

slovakia

left justify in out

Režim na Letisku Bratislava sa po prijatí nových vládnych opatrení proti šíreniu koronavírusu nemení. Uviedla to Zuzana Drobová, hovorkyňa Letiska M. R. Štefánika – Airport Bratislava (BTS) v súvislosti s dvojtýždňovým lockdownom, ktoré prijala vláda SR v stredu (24. november) pre nepriaznivú epidemiologickú situáciu.

 

Formulár e-hranica 

Letisko Bratislava podľa nej naďalej postupuje na základe opatrení pre oblasť civilného letectva, ktoré nariadil útvar vedúceho hygienika rezortu Ministerstva dopravy a výstavby SR a ktoré nateraz zostávajú pre BTS záväzné. 

 

Spresnila, že Letisko Bratislava tak aj od štvrtka naďalej funguje v režime kontroly podmienok pred odletom na základe nariadení jednotlivých krajín a pokynov leteckých spoločností, ktoré dané spojenia prevádzkujú. Plánované lety sa aktuálne naďalej realizujú podľa platného letového poriadku na zimu 2021/2022.

 

img

 

Všetky náležitosti, ktoré musí cestujúci v súvislosti s pandémiou COVID-19 spĺňať pred vstupom do krajiny, má podľa hovorkyne každá letecká spoločnosť uvedená na svojich webových stránkach.

 

Cestujúci majú tiež povinnosť vyplniť elektronický formulár PLF zverejnený na stránke ministerstva dopravy, ako aj povinnosť registrácie na webe korona.gov.sk/ehranica.

 

Prečítajte si tiež: Pozrite si pravidlá schválené počas lockdownu. Platiť bude od dnešnej polnoci!

 

Hrozí rušenie letov?

Podmienky vstupu do jednotlivých krajín sveta si pred každým letom podľa Drobovej treba overiť na stránke ministerstva zahraničných vecí.

 

V prípade, že by niektorá z leteckých spoločností zrušila let z dôvodu nepriaznivej epidemiologickej situácie, cestujúcim podľa nej zasiela prostredníctvom e-mailu informácie o ďalšom postupe.

 

Spravidla ponúkne možnosť vrátenia ceny za letenku alebo zmenu rezervácie letenky na iný dátum alebo do inej destinácie, respektíve vrátenie sumy za letenky prostredníctvom poukážky (voucheru), ktorú je možné využiť na kúpu ďalších letov v rámci siete liniek dopravcu v budúcnosti.

 

img

 

Letisko podľa nej preto radí cestujúcim, aby sledovali jednotlivé webové stránky leteckých spoločností. O prípadných zmenách bude BTS informovať aj na svojej webovej stránke.

 

Dodala, že pre cestujúcich naďalej platí povinnosť mať prekryté ústa a nos respirátorom v priestoroch letiska aj na palube lietadla. BTS zároveň žiada cestujúcich o dôsledné dodržiavanie protipandemických opatrení, ako napríklad dezinfekciu rúk a bezpečný odstup.

 

Mohlo by vas zaujímať: AKTUALIZOVANÉ: Na Slovensku bude platiť dvojtýždňový lockdown! Zaočkovaní výhody mať nebudú

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katarina Zakova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies