A’cappella VOISING odštartovala turné a pokrstila album. Ktorá známa influencerka bola krstnou mamou? + VIDEO

NETKY.SK • 7 Máj 2024, 10:24 • 2 min
A’cappella VOISING odštartovala turné a pokrstila album. Ktorá známa influencerka bola krstnou mamou? + VIDEO

Hity, krst albumu a standing ovation! Tak vyzeral štart turné obľúbenej slovenskej a’cappella formácie VOISING. Na prvom koncerte v bratislavskej Showfactory pokrstili VOISING ich debutový album Všetko má svoj čas, Krstnou mamou sa stala Diana Tuhá, ktorá je na sociálnych sieťach známa ako Nasratá žena. Príďte si vychutnať ako znie hudba bez pridania jediného nástroja, skupina VOISING vám predvedie zimomriavkový vokálny zážitok v Nitre, Košiciach, Liptovskom Mikuláši a Banskej Bystrici!

slovakia

left justify in out

Na prvom koncerte turné odzneli prevažne nové piesne z debutového albumu Všetko má svoj čas, ktorý je historicky prvým autorským accappela albumom na Slovensku.. Viktor Nižník - tenor, Veronika Oláh Šebeňová - alt, Milena Čief Majerová - mezzosoprán, Tomáš Benjamín Nižník - beatbox/perkusie, Rado Tomeš - bas, Katarína Fojtíková – soprán sa rozhodli, že na každom koncerte nový album aj pokrstia. V Bratislave si za krstnú mamu vybrali Dianu Tuhú, alias Nasratú ženu.

 

Diana je známou influencerkou a jej vtipné videá bavia státisíce ľudí na sociálnych sieťach. Málokto však o nej vie, že je aj výbornou speváčkou. Na našom krste v Bratislave sme si povedali, že by bolo fajn, keby sme si spolu zaspievali. Keď sme sa spolu s Dianou pozreli na playlist nášho koncertu, jednoznačná voľba padla na pieseň Čerešne,“ prezradil líder kapely Viktor Nižník.

Prepojenie Diany a skupiny VOISING je hlavne hudobné. So speváčkou Veronikou sa poznajú z kapely, kde obe účinkovali, nie však v tom istom čase. A so spevákom a frontmanom Viktorom spolu naspievali aj duet. Pieseň však vznikla iba v štúdiu a vtedy o sebe Diana a Viktor vôbec netušili, kto sú. Spoznali sa až neskôr, keď zistili, že ten druhý hlas v piesni si naspievali navzájom.

 

Želám vám aj novému albumu, aby ste boli mimoriadne úspešní. Aby sa nové CD predávalo a vám, aby to fantasticky spievalo. Milujem kreatívnych ľudí, ktorú máte v sebe aj vy Rozvíjajte ju, pretože hudba a celkovo umenie sú absolútne úžasné a dokážu lámať ľady medzi ľuďmi a pozdvihnúť náladu, aby bola vždy lepšia a veselšia. Hudba nám pomáha v tom, aby sme boli silnejší a šťastnejší. Prajem vám, aby ste rozdávali vášeň a radosť, a aby vaša hudba znela mnohými domácnosťami,“ pokrstila album  Diana Tuhá.

Na koncerte VOISING okrem premiérových nových skladieb zaspievali klasické cover verzie známych hitov ako napríklad Júlia si čarovná, s ktorou VOISING vystupovali v Hite roka. Alebo zmes piesní od Mekyho Žbirku, s ktorou nedávno účinkovali na krste knihy Katky Žbirkovej o Mekym.

 

Spojenie našich autorských piesní a cover hitov, s ktorými sme doteraz vystupovali, bolo pre nás premiérové. Zatiaľ nikdy sme na našom koncerte nemali také veľké zastúpenie našej autorskej tvorby, ako to je na našom turné. Teším sa z odozvy fanúšikov, naše piesne sa veľmi páčili celému publiku a my z toho máme veľkú radosť," neskrýval radosť Viktor Nižník.

Počas koncertu sa VOISING predstavili aj v sólových piesňach a dokázali, ako ich hlasy spolu krásne ladia. Samostatne sa predviedol aj talentovaný beatboxer Beny Nižník, ktorý poslucháčom ukázal kúsok zo svojho umenia hlasových perkusií. Na pódiu znelo viacero zvukov naraz a návštevníci koncertu boli príjemne prekvapení.

 

Ja vlastne ani neviem, ako to robím. Proste začnem búchať a ľuďom sa to páči. V kapele sa zo mňa smejú, že ja neviem, že sa to nedá, oni to vedia a preto to nerobia. Zvuky si trénujem doma. Niekedy to už lezie spolubývajúcim pekne na nervy, pretože bicie u nás znejú od rána do večera,“ s úsmevom konštatoval Tomáš Benjamín Nižník.

VOISING odohrali celú show na jednotku. Ako prídavok zaspievali nádhernú pieseň I just call to say I love you v aranžmáne od Pentatonix, úplne bez mikrofńov a bez aparatúry. Presne tak, ako to ich žáner prikazuje – čiže a’cappella. Poslucháči mali zimomriavky a umelcom sa odvďačili standing ovation.

 

Sme veľmi radi, že náš prvý koncert v rámci turné dopadol na výbornú. Už teraz sa tešíme na ďalšie koncerty a ďalšie krsty. Pretože na každom koncerte v rámci turné budeme krstiť náš album, zakaždým žrebujeme krstnú mamu či otca spomedzi návštevníkov. Nechceme, aby naši fanúšikovia prišli o tento moment a chceme ho prežiť spolu s nimi. Veľmi sa na nich tešíme,“ uzatvára Viktor Nižník.

 

Vstupenky na turné skupiny Voising si môžete kúpiť tu. Album je dostupný na stránkach skupiny, ale aj vo vybraných obchodoch a tiež cez eshopy Spinaker.sk

 

VOSING TOUR 2024
11.5. Nitra - Music a Cafe
17.5. Košice - KeVyPi bowling
18.5. Liptovský Mikuláš - Kassa
24.5. Banská Bystrica - Klub 77twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Nora Krchňáková
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies