Litovská armáda začala vojenské cvičenie, cieľom je obrana voči hybridnej vojne

NETKY.SK • 17 Február 2015, 19:10 • 2 min
Litovská armáda začala vojenské cvičenie, cieľom je obrana voči hybridnej vojne

VILNIUS - Litovská armáda začala dnes vojenské cvičenie, ktorého cieľom je modelovanie obrany pri hybridnej vojne. Až do 21. októbra by okolo 1800 vojakov pobaltskej krajiny malo nacvičovať reakcie na možné provokácie a pokusy o destabilizáciu.

slovakia

left justify in out

Za hybridnú vojnu je považovaný vojnový konflikt za účasti ozbrojených vojakov bez označenia, podporovaný okrem iného dezinformačnou kampaňou, pripomína agentúra DPA.
     

Nemecký generál NATO Hans-Lothar Domröse na návšteve litovskej metropoly uviedol, že v lete sa ráta s výstavbou nových základní NATO v Litve a v piatich ďalších spojeneckých štátoch, ktoré by mali slúžiť ako logistické a koordinačné centrá pre novú superrýchlu jednotku aliancie.
     

Konflikt na Ukrajine vyvoláva nielen v Litve, ale aj v ďalších krajinách regiónu trvalé znepokojenie, k čomu prispieva navyše aj aktivita ruského letectva. Iba v uplynulom týždni vyštartovali stroje NATO, ktoré na rotačnom princípe strážia vzdušný priestor nad pobaltskými republikami, štyrikrát, aby identifikovali ruské lietadlá, pohybujúce sa v medzinárodnom vzdušnom priestore v tesnej blízkosti Pobaltia.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies