Liga majstrov mení formát, tím zo SR dostane pozvánku

NETKY.SK • 4 December 2014, 15:58 • 2 min
Liga majstrov mení formát, tím zo SR dostane pozvánku

ZÜRICH - V budúcej sezóne dostane hokejová Liga majstrov (LM) novú tvár, rozšíri sa a v skupinovej fáze odohrajú účastníci menej zápasov.

slovakia

left justify in out

Slovenský zástupca či zástupcovia budú štartovať len na základe pozvánky od vedenia súťaže. Kým v premiérovom ročníku 2014/2015 hralo v LM 44 tímov, v ďalšom dostane možnosť až 48 mužstiev.

 

Istotu štartu má 26 zakladajúcich klubov s A-licenciou zo Švédska, Česka, Fínska, Nemecka, Švajčiarska a Rakúska. Majstri a víťazi základných častí dlhodobých súťaží z týchto krajín dostanú tzv. B-licenciu (v prípade, že to budú držitelia už istej miestenky, posunie sa voľné miesto ďalšiemu klubu z predmetnej krajiny) a zvyšných 10 miest obsadia tímy z ďalších európskych súťaží vrátane slovenskej Tipsport extraligy. 

 

Účastníkov Ligy majstrov rozdelia do šestnástich trojčlenných skupín, z ktorých prví dvaja postúpia do vyraďovacej fázy. Namiesto 132 stretnutí sa bude v prvej časti LM hrať iba 96 duelov. V play-off pribudne jedno kolo a odohrá sa 61 zápasov namiesto doterajších 29. 

 

"Chceme urobiť súťaž atraktívnejšou pre fanúšikov a začať nadstavbovú fázu skôr. Vyraďovacích zápasov bude oveľa viac ako doteraz," uviedol šéf Ligy majstrov Anders Ternbom. 

 

Vďaka zmenenému formátu by v budúcnosti mohli hrať v európskej pohárovej súťaži aj kluby Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL). Desať miesteniek v budúcej sezóne rozdelia medzi zástupcov zo Slovenska, Francúzska, Nórska, Dánska a Veľkej Británie, jednu dostane víťaz Kontinentálneho pohára. 

 

"Ambíciou Ligy majstrov je pomôcť rozvoju európskeho klubového hokeja. Pridaním štyroch tímov z líg mimo šestice zakladajúcich krajín napĺňame tento náš zámer. Aj táto sezóna nám naznačila, že v kluboch z netradičných hokejových trhov je veľký potenciál a zanietenie," dodal Ternbom.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies