Lietadlo zo Senice sa môže dostať do Guinnessovej knihy rekordov

NETKY.SK • 17 Január 2022, 13:22 • 2 min
Lietadlo zo Senice sa môže dostať do Guinnessovej knihy rekordov

SENICA - Belgická pilotka Zara Rutherfordová sa snaží zapísať do Guinnessovej knihy rekordov ako najmladšia žena, ktorá obletí svet. O prekonanie rekordu sa pokúša na lietadle slovenského výrobcu Shark Aero zo Senice.

slovakia

left justify in out

V rámci svojho pokusu pristála 19-ročná pilotka počas víkendu na letisku v Senici, ktoré je domovským stánkom spoločnosti výrobcu lietadla. „Pre nás bolo dôležité, že lietadlo dokázalo absolvovať túto cestu v najtvrdších možných podmienkach. Nápad postaviť toto lietadlo vzniklo pred 12 rokmi a táto cesta bola potvrdením, že lietadlo na to kvalitatívne má. Máme už plány na ďalšie roky dopredu,“ uviedol konateľ spoločnosti Vladimír Pekár.

 

img

Vladimír Pekár

 

 „Vždy sa snažím lietať bezpečne. Keď som v kokpite, tak myslím len na to, aby som sa vrátila na zem, pretože iba tam ste na 100 percent v bezpečí. V Rusku bol každý let náročný kvôli počasiu. Som veľmi šťastná za moje lietadlo Shark Aero, ktoré zvládlo výkyvy teplôt od mínus 35°C až po plus 35°C. Letela som nad aktívnym vulkánom alebo nad oceánmi. Bolo to vynikajúce,“ doplnila 19-ročná pilotka.  

 

Prečítajte si tiež: Podarí sa napokon zachrániť Istropolis? Investor čelí novej výzve!

 

img

Zara Rutherfordová dostáva kyticu kvetov po pristátí na letisku v Senici.

 

Spoločnosť Shark Aero vyrába lietadlá, ktoré vyvážajú primárne na európske trhy. „Najviac lietadiel nám lieta v Nemecku a Francúzsku, ale aj v Severnej Amerike. Vyrobili sme ich už viac ako 100. Je to veľmi efektívny a ekonomický dopravný prostriedok. Je veľa prepravných lietadiel, ale v tom našom je to v prvom rade o radosti z lietania. Pre nás je dôležité, aby sme sa dostali do povedomia v zahraničí, keďže náš trh je malý a výroba smeruje predovšetkým mimo Slovensko,“ uzavrel Pekár.

 

Možno vás zaujme: Čo urobila pandémia s majetkom 10 najbohatších mužov sveta?

 

 
twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Lukas Dedik
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies