Licencie na nový ročník extraligy dostali len 4 kluby, ďalšie musia čakať

NETKY.SK • 23 August 2012, 14:01 • 2 min
Licencie na nový ročník extraligy dostali len 4 kluby, ďalšie musia čakať

Licencie na nový ročník extraligy dostali len 4 kluby, ďalšie musia čakať - Hokej Iba štyri extraligové kluby - HC Košice, HK 36 Skalica, ŠHK 37 Piešťany a HC'05 Banská Bystrica dostali zatiaľ súťažné licencie pre nový ročník hokejovej Tipsport extraligy.

slovakia

left justify in out

imgIba štyri extraligové kluby - HC Košice, HK 36 Skalica, ŠHK 37 Piešťany a HC'05 Banská Bystrica dostali zatiaľ súťažné licencie pre nový ročník hokejovej Tipsport extraligy. Na štvrtkovom výjazdovom zasadnutí Výkonného výboru SZĽH o tom informovali riaditeľ spoločnosti Pro Hokej Vladimír Paštinský a športový riaditeľ SZĽH Roman Štamberský. Mimo poradia odohrá v Tipsport extralige 2012/13 dvadsať stretnutí (doma-vonku) aj reprezentačné družstvo do 20 rokov pod hlavičkou HK Orange 20.
      Ako informuje www.hockeyslovakia.sk, kluby MHC Martin, HK Poprad, Dukla Trenčín, HK Nitra, HKM Zvolen a MsHK Žilina, nesplnili do 8. augusta stanovené podmienky pre vydanie súťažnej licencie. Komisia pre prevod súťažných licencií SZĽH preto po oznámení stanoviska riadiacemu orgánu súťaže Pro Hokej neodporučila VV SZĽH vydať týmto klubom súťažné licencie pre družstvo seniorov v sezóne 2012/2013. 
      Výkonný výbor SZĽH na základe odporúčacieho stanoviska odbornej komisie – Komisie pre prevod súťažných licencií SZĽH sa uzniesol, že o vydaní súťažnej licencie pre spomínaných šesť klubov rozhodne až po doručení odporúčacieho stanoviska Komisie pre prevod súťažných licencií SZĽH a kladného stanoviska Pro Hokej v osobitnom konaní najneskôr do piatka 7. septembra 2012.
      Kluby prihlásené do ďalších súťaží riadených SZĽH (počnúc 1. HL SR a končiac žiackymi ligami) splnili podmienky pre udelenie súťažnej licencie a VV SZĽH im schválil vydanie súťažných licencií na sezónu 2012/13.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies