Irán: Požiar v nemocnici v meste Rašt - najmenej 9 obetí na JIS-ke + VIDEO

NETKY.SK • 18 Jún 2024, 12:59 • 2 min
Irán: Požiar v nemocnici v meste Rašt - najmenej 9 obetí na JIS-ke + VIDEO

TEHERÁN - Najmenej deväť pacientov zahynulo pri požiari v iránskej nemocnici v meste Rašt, uviedli iránske štátne médiá. Informovali o tom AFP a AP.

slovakia

left justify in out

Požiar v nemocnici Ghaem vypukol o 1.30 h miestneho času. Hasičom sa požiar podarilo uhasiť. Veliteľ mestského hasičského zboru Šahrám Momení v štátnej televízii uviedol, že k požiaru došlo v dôsledku elektrického skratu v suteréne.
 
Pri požiari prišlo o život šesť žien a traja muži, pričom väčšina z nich bola hospitalizovaná na jednotke intenzívnej starostlivosti. Záchranné zložky evakuovali viac ako 140 ľudí vrátane nemocničného personálu. 120 ľudí previezli do iných nemocníc.

Nemocnica má údajne 250 lôžok, pričom v čase požiaru bolo obsadených 142 z nich.
 
Iránske médiá len zriedkavo informujú o požiaroch v nemocniciach a na klinikách, spôsobených technickými problémami, konštatuje AP.
 
V novembri 2023 vypukol požiar v centre pre liečbu drogových závislostí v meste Langarud, pri ktorom zomrelo 32 ľudí. V júni 2020 zomrelo 19 ľudí pri silnej explózii spôsobenej plynovými kanistrami, ktoré sa vznietili na klinike v severnom Teheráne.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Ingrid Vrabcová
Zdroj: aljazeera.com / AFP / AP, Foto: WANA / Reuters / Majid Asgaripour
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies