Leteckým spoločnostiam prinesú doplnkové služby 62 miliárd GBP

NETKY.SK • 10 December 2017, 18:35 • 2 min
Leteckým spoločnostiam prinesú doplnkové služby 62 miliárd GBP

NEW YORK - Spoplatnenie podávaného jedla a nápojov v lietadlách, prevážanej batožiny, objednávanie miesteniek a iných služieb prinesie tento rok aerolíniám na svete takmer 62 miliárd libier GBP (70,84 miliardy eur).

slovakia

left justify in out

Za posledných sedem rokov vzrástli tieto príjmy spoločností o vyše 300 %. V roku 2010 dosiahli aerolínie z vedľajších služieb 17 miliárd GBP. Vtedy si za ne priplácal cestujúci priemerne 6,72 GBP, tento rok je to už takmer 15 GBP. S poplatkami prišli ako prvé nízkonákladové spoločnosti. Teraz sa na ne čoraz viac spoliehajú aj klasické aerolínie. Napríklad s poskytovaním nápojov zadarmo končia aj British Airways.

 

Český Travel Service končí vo väčšine lietadiel aj s bezplatným poskytovaním vody cestujúcim. Pre letecké spoločnosti sa stala významným zdrojom príjmov aj preprava batožiny. Na sume 62 miliárd dosiahne tento rok podiel 27 %.

 

(1 EUR = 0,87525 GBP)

 

 

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
barbora lučivjanská
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies